Reklamy
Aktualności

Microsoft: zgoda KE na przejęcie Skype'a jest blisko

Zielone światło dla Microsoftu ws. kupna Skype’a zapaliło się już kilka miesięcy temu. Komisja Europejska również zdaje się nie mieć nic przeciwko temu.

W maju Microsoft zgłosił chęć przejęcia firmy Skype, lidera na rynku telefonii internetowej. Na 70% udziałów ma wydać 8,5 mld dolarów. Oznacza to duże pieniądze dla dotychczasowych posiadaczy pakietu większościowego – inwestorów finansowych. W roku 2009 za ten sam pakiet zapłacili zaledwie 2,6 mld dolarów.

Federalna Komisja Handlu USA wydała pozytywną decyzję w tej sprawie wydała już w czerwcu. Według Financial Times zielone światło ma też zapalić Komisja Europejska.

Obiekcje zgłaszała konkurencja, m.in. włoski Messagenet. Według firmy KE nie powinna zgadzać się na integrację oprogramowania, podobnie jak zrobiła to w przypadku przeglądarki internetowej czy odtwarzacza multimedialnego. Odmienne działanie w kwestii Skype’a byłoby naruszeniem pewnej logiki postępowania.

Microsoft zapowiedział jednak, że komunikator nadal będzie dostępny dla innych platform, nawet jeśli zostanie włączony w pakiet Windows. Pozostaje mieć nadzieję, że komunikator pozostanie dostępny dla wszystkich użytkowników.

Reklamy