Reklamy
Aktualności Marketing

Mikromomenty – nowy trend w marketingu

Mikromomenty to nowy trend w marketingu, który cieszy się coraz większym zaufaniem wśród firm i marek z całego świata. To strategia, która może dać nam przewagę nad konkurencją i zapewnić więcej nowych klientów niż międzynarodowe kampanie marketingowe.

Dostęp do informacji zawsze i wszędzie

W dzisiejszych czasach użytkownicy żyją potrzebą chwili – przyzwyczailiśmy się, że internet daje nam odpowiedzi na nasze pytania dokładnie tu i teraz. Mikromomenty to takie sytuacje, w których odruchowo sięgamy po komputer, telefon czy inne urządzenie mobilne, szukając odpowiedzi na nurtujący nas w danej chwili problem. Jesteśmy online przez większość doby, dlatego chcemy poznawać odpowiedzi na bieżąco. Często to właśnie te drobne interakcje mają kluczowy wpływ na setki podejmowanych przez nas decyzji zakupowych. Internet podpowiada nam np. co zjeść na śniadanie, jaki film obejrzeć w kinie lub gdzie wyjechać na weekend.

Wykorzystaj chwilę

Obecnie marki stoją przed wielkim problemem – konsumenci mają niemal nieograniczony wybór produktów i usług w każdym miejscu i o każdej porze. Każdy posiadacz smartfona jest w stanie w ciągu zaledwie kilku sekund uzyskać informacje na dowolny temat, który go aktualnie interesuje. Tymczasem docierając do konsumentów właśnie w momencie poszukiwania przez nich informacji, zyskujemy szerokie grono potencjalnych klientów. W tej strategii kluczowe jest przede wszystkim wychwycenie mikromomentu, w którym użytkownik poszukuje odpowiedzi na nurtujące go pytanie, a później natychmiastowa reakcja w formie podsunięcia mu przydatnej odpowiedzi. Siła tej strategii marketingowej nie polega na robieniu wielkiego wrażenia na konsumentach, lecz na obecności właśnie w mikromomentach, podczas których konsument potrzebuje pomocy lub porady.

Mikromomenty strategią przyszłości?

W dzisiejszych czasach niemal nie rozstajemy się ze smartfonami. To właśnie one stały się dla nas przenośną encyklopedią, poradnikiem czy przewodnikiem po okolicy. Internet nieustannie towarzyszy nam w rozwiązywaniu codziennych problemów. Dzięki mikromomentom firmy mogą dostarczać konsumentom gotowych rozwiązań każdego problemu, z którym przyjdzie im się zmierzyć. Mikromomenty pomagają w świadomym kształtowaniu decyzji zakupowych konsumentów i równoczesnym tworzeniu wizerunku silnej marki.

Wykorzystanie mikromomentów w kampanii marketingowej może zapewnić nam przewagę nad konkurencją. Tego rodzaju drobne interakcje z użytkownikowi mogą mieć wielki wpływ nie tylko na jego decyzje zakupowe, ale także na postrzeganie całej marki jako nowoczesnej i idącej z duchem czasu.

 

źródło obrazka; [ internet ]

Reklamy