Aktualności

Milion złotych od KPD Investment na rozwój Sher.ly

Po sukcesie kampanii na Kickstarterze twórcy Sher.ly nie spoczywają na laurach. Właśnie pozyskali wsparcie dużego inwestora – KPD Investment – w wysokości 1 mln zł. Rozwinęli także swój produkt, który już trafił do wspierających i pierwszych klientów.

Środki zostaną przeznaczone na stworzenie sieci dystrybucji w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz integrację aplikacji Sher.ly z urządzeniami NAS jednego z wiodących producentów. Oprócz KPD w spółkę zainwestowały dotychczas Satus, Innovation Nest oraz Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego.

Twórcy start-upu obecnie przygotowują się również do wysyłki pierwszych, znacznie dopracowanych względem prototypów urządzeń Sherlybox, których produkcję w czerwcu ubiegłego roku sfinansowała społeczność serwisu Kickstarter.com. Zebrano wówczas 154 106 dolarów, a zakładany pierwotny cel został zrealizowany w 223%. Od czasu zakończenia kampanii Sherlybox zyskał jeszcze zgrabniejszą obudowę, praktycznie od nowa zaprojektowano także kieszeń wewnętrznego dysku. Dopracowano również aplikację, która w wersji 1.5 zaoferuje użytkownikom szereg usprawnień pod wspólnym mianownikiem intuicyjności.

– Z entuzjazmem patrzymy na przyszłość globalnego rynku wymiany danych. Mamy plan jak go zmienić i gotowy, dopracowany produkt. Ostatnio zostaliśmy nominowani przez magazyn CIO Review do grupy 20 najbardziej obiecujących światowych dostawców rozwiązań opartych o przetwarzanie w chmurze. Każdy kolejny krok w rozwoju spółki potwierdza słuszność objętego kierunku i jednocześnie motywuje do coraz większego wysiłku. Nie ma nic bardziej budującego od spotykania na swojej drodze ludzi doceniających nasz pomysł i wierzących w jego międzynarodowy sukces. Witamy KPD Investment w gronie naszych inwestorów, dziękując za wsparcie i zaufanie – mówi Błażej Marciniak, CEO Sher.ly.

– W KPD szukamy pomysłów innowacyjnych o bardzo wysokim potencjale wzrostu. Inwestujemy w projekty posiadające przewagę produktową i rynkową lub technologiczną z zaangażowanym oraz zmotywowanym zespołem gotowym poświęcić się przedsięwzięciu. Sher.ly doskonale wpisuje się w te założenia. Cieszymy się, że dołączają do naszego portfela – mówi Dariusz Grądek, prezes zarządu KPD Investment.

Aplikacja Sher.ly stanowi alternatywę dla usług przetwarzania danych w chmurze publicznej. Dropbox, Box, czy OneDrive wymagają, by pliki zostały w pierwszej kolejności przesłane na serwer lub na nim stworzone. Wysyłanie większych plików może trwać długo, a dodatkowa przestrzeń jest płatna. W czasie przesyłania poufnych danych na zewnątrz mogą także dostać się w niepowołane ręce.

Sher.ly działa natomiast w zamkniętym środowisku. W odróżnieniu od chmury publicznej żaden plik nie jest wysyłany na zewnętrzne serwery. Za pośrednictwem technologii Gateless VPN dane trafiają bezpośrednio do upoważnionych odbiorców. Udostępnione pliki dzięki autorskiej technologii Metasync niezależnie od ich rozmiaru już po paru sekundach są widoczne dla wybranych wcześniej członków danej grupy i już wtedy mogą być pobierane.

Aplikacja Sher.ly pozwala dodatkowo zarządzać wszystkimi usługami w chmurze publicznej (Dropbox, Box, OneDrive, Google Drive) bezpośrednio z samej aplikacji, co sprawia, że użytkownik ma lepszą widoczność i kontrolę nad wszelkimi udostępnianymi danymi.

Twórcami Sher.ly i Sherlyboxa są Marek Cieśla oraz Błażej Marciniak. Marek to współtwórca popularnego odtwarzacza mediów ALLPlayer oraz pierwszego polskiego benchmarku Catzilla, a także ojciec kilku polskich start-upów. Błażej Marciniak posiada duże doświadczenie w zakresie rozwiązań bezpiecznej komunikacji w sieci. Jest również pomysłodawcą technologii GatelessVPN. Spółka we wcześniejszych rundach finansowych pozyskała wsparcie funduszy Satus, Innovation Nest oraz Krakowskiego Parku Technologicznego.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com