Reklamy
Aktualności Fundusze

MIT: 7 mln zł na innowacyjne pomysły z obszaru IT

Nabór będzie prowadzony w trybie ciągłym, nie dłużej niż 30 miesięcy. Wielkość pojedynczej inwestycji wyniesie równowartość 200 tys. euro, stanowiących maksymalnie 49,9% udziałów MIT w nowej spółce.

Projekt składa się z trzech etapów (selekcji, preinkubacji, wejścia kapitałowego). Wystarczy zarejestrować się na stronie www.e-mit.pl, zalogować i przesłać prosty formularz zgłoszeniowy (etap selekcji). W drugim etapie, dla wybranych pomysłów, przy wsparciu konsultingu biznesowego, opracowane zostaną biznesplany obejmujące strategię, model biznesowy, analizę pod kątem otoczenia rynkowego oraz konkretnych branż. Z autorami najlepszych pomysłów MIT założy nowe spółki i zainwestuje w nie kapitał.

– Do współpracy zapraszamy wszystkie osoby z pomysłem na rentowny biznes. Preferujemy przy tym ludzi z doświadczeniem i kontaktami, którym brakuje kapitału, aby wreszcie zacząć działać na swoim. Mazowiecki Inkubator to szansa także dla tych, którym już się udaje, ale bez dodatkowej gotówki nie są w stanie osiągnąć odpowiedniej skali działalności. Szczególnie perspektywicznym biznesom jesteśmy wstanie zapewnić zresztą dodatkowe finansowanie, pochodzące z alternatywnych źródeł – mówi Sebastian Pielach, członek zarządu Mazowieckiego Inkubatora Technologicznego Sp. z o.o.

Reklamy