Aktualności

Młodzi innowatorzy poszukiwani

SCITT

Studenci oraz doktoranci to grupy, których umiejętności i wiedza są często pomijane oraz niedoceniane. Jednak w obliczu zapotrzebowania na innowacje to właśnie młodzi ludzie, którzy są kreatywni i ambitni, mogą być szansą na nowe pomysły na rozwój firmy.

Błyskotliwych studentów na uczelniach nie brakuje i doskonale zdaje sobie z tego sprawę Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii. To właśnie ono szuka tych studentów i doktorantów, którym zależy na rozwoju własnych pomysłów oraz kariery zawodowej.

Poszukiwania młodych innowatorów trwają

Menadżerowie Innowacji to osoby odpowiedzialne za pośredniczenie w kontakcie pomiędzy uczelnią, przedsiębiorcą a studentami oraz wsparcie młodego pomysłodawcy. – Najważniejsze, by mieć bezpośredni kontakt ze studentami, umawiać się z nimi na spotkania, rozmawiać, wypracowywać wspólne rozwiązania. W SCITT nie pracujemy za biurkiem, tylko jak najczęściej zza niego wychodzimyodwiedzamy studentów głównie na wykładach oraz spotkaniach kół naukowych – mówi Mariusz Lesiecki, Menadżer Innowacji na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Studencie – Ty też masz szansę!

Młody człowiek, na początku swojej drogi zawodowej, może mieć wiele dylematów związanych z tym, jak zrealizować swój pomysł na biznes. Na tym etapie nie musi być
on jeszcze dopracowany. Jedyne, co student powinien zrobić, to zgłosić się do Menadżera Innowacji i porozmawiać z nim o swojej idei. Na podstawie rozmowy pomysł zostanie oceniony, a Menadżer będzie mógł wskazać różne możliwości rozwoju idei młodego innowatora. Niejednokrotnie trzeba ją udoskonalać, zmieniać lub nanosić poprawki, dlatego pomysłodawca powinien charakteryzować się przede wszystkim determinacją oraz otwartością na różne propozycje. – Zaangażowanie i wiara we własne pomysły mają ogromne znaczenie, jeżeli chce się dojść do celu! – zachęca Mariusz Lesiecki, Menadżer Innowacji.

Młodzi ludzie mają potencjał!

Nie ukrywamy, że młodzi ludzie, by móc w pełni rozwinąć skrzydła potrzebują motywacji oraz wsparcia. SCITT wraz z Menadżerami Innowacji udzielają im tej pomocy poprzez, np. doradztwo, czy skierowanie na odpowiednie szkolenia. Jednak bardzo istotne jest również, by przekonać świat biznesu do nowatorskich, studenckich pomysłów. – Przedsiębiorcy obawiają się ryzyka związanego z wdrożeniem innowacji, a także brakiem doświadczenia studentów czy doktorantów. Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą w zmianie tej mentalności – mówi Mariusz Lesiecki. Dzięki współpracy nauki i biznesu zyskują także szkoły wyższe. – Owoce takiej współpracy to nie tylko prestiż i atrakcyjniejsza oferta dla studentów, lecz przede wszystkim źródło zarobków – dzięki obecności komórki takiej jak SCITT, na uczelnię mogą zacząć napływać dodatkowe pieniądze z sektora prywatnego – dodaje Mariusz Lesiecki.

W studentach oraz doktorantach tkwi duży potencjał innowacyjny. Dzięki wsparciu uczelni oraz przedsiębiorców można w pełni wykorzystać zdolności młodych ludzi, jednocześnie zapewniając im możliwość wykazania się wiedzą i zdobycia doświadczenia na rynku pracy.

Studencie! Jeżeli jeszcze nie wiesz, gdzie znaleźć Menadżera Innowacji lub więcej informacji na temat projektu Studenckiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii wejdź na stronę internetową www.scitt.paip.pl. Tam odnajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

scitt logotypy unijne

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com