Reklamy
Aktualności

Mobile: ruszyła oficjalna aplikacja Szczecina

Zrealizowany przez MoveApp projekt umożliwia m. in. tworzenie tras turystycznych, śledzenie najważniejszych wydarzeń, a także zwiedzanie miasta z wykorzystaniem technologii Augmented Reality. Aplikacja dedykowana jest przede wszystkim turystom, ale wiele jej funkcjonalności może okazać się przydatnych mieszkańcom, np. interaktywny rozkład jazdy, który dzięki wykorzystaniu mechanizmu Google Transit, ułatwia przemieszczanie się środkami komunikacji miejskiej.

W Visit Szczecin uwzględniono również niestandardowe rozwiązania. – Technologia Augmented Reality pozwala użytkownikom na prezentację wybranych miejsc w rzeczywistej przestrzeni. Uwagę zwraca też unikalna funkcja generowania własnej trasy poznawania miasta na podstawie wcześniej wybranych miejsc – mówi Bartosz Brażewicz-Dosiółko, IT director w MoveApp.

Szczecin jest trzecim polskim miastem, które zdecydowało się na realizację oficjalnej aplikacji. W kraju podobne narzędzia posiadają jedynie Łódź i Kraków. W przyszłości Visit Szczecin ma zostać rozbudowane o kolejne funkcje, wśród których znajdzie się m. in. lektor.

Appki można pobrać na iOS i Androida.

Reklamy