Reklamy
Aktualności

Mobile Sprint Carrots – 10 pomysłów na lepsze życie

Rozsądne wydawanie pieniędzy, zarządzanie własną szafą, czy pomoc w zrozumieniu sztuki – to koncepcje nad którymi pracują uczestnicy poznańskiej imprezy Mobile Sprint Carrots. 10 najlepszych koncepcji będzie teraz tłumaczonych na język mobile.

Od piątku ponad trzydzieści osób pracuje w Poznaniu nad aplikacjami mobilnymi, które ułatwią nasze życie. Wydarzenie Startup Sprint Mobile Carrots ma zachęcać kobiety do tworzenia startupów. Obserwując uczestników wcześniejszych Startup Sprintów oraz innych wydarzeń dedykowanych startupom, zauważyliśmy, że są to głównie mężczyźni.

– Postanowiliśmy robić coś aby zachęcić kobiety do współtworzenia rozwiązań opartych o nowe technologie. Jak widać udało nam się. Spośród trzydziestu sześciu pracujących osób 80% to dziewczyny. – Mówi Tomasz Czapliński z funduszu LMS Invest, współorganizator wydarzenia.

Dziesięć pomysłów na realizowane aplikacje objęło rozwiązania, które mają za sobą większe przesłanie – promują rozsądne wydawanie pieniędzy, pomagają zrozumieć sztukę czy pomagają nam zobaczyć drugą stronę miasta.

Jednym z  pomysłów jest Something to wear – aplikacja, nad którą pracują Alicja, Mateusz i Błażej. Przeniesie ona nasze ubrania do wirtualnego świata, dzięki czemu naszą szafę będziemy mogli mieć zawsze przy sobie. Da nam to możliwość zajrzenia do niej w trakcie zakupów i sprawdzenia czy rzecz, która nam się podoba pasuje do ubrań, które już posiadamy.

Reklamy