Reklamy
Aktualności Biznes

Mobile: zyskaj na handlu aplikacjami

Apptopia to platforma aukcyjna umożliwiająca handel aplikacjami mobilnymi. Otwiera nowe możliwości dla przedsiębiorstw z tego sektora.

Platforma pozwala poprawić kondycję finansową firmy tworzącej i sprzedającej aplikacje. Gdy w kasie brakuje pieniędzy, warto pozbyć się części swojego portfolio i szybciej zamienić gotowe produkty na gotówkę.

Apptopia może stworzyć nowy model działania na rynku mobilnym, oparty o dwie grupy interesów: developerów i sprzedawców. Ci pierwsi, skupieni wyłącznie na technologii, dzięki obietnicy rychłego zysku ze sprzedaży aplikacji będą działać przy niższych niż obecnie barierach wejścia i kosztach operacyjnych. Z kolei podmioty z dużą ilością kapitału i dostępem do kanałów promocji, płacąc niejako „z góry”, będą mogły nabyć aplikację poniżej jej ceny rynkowej. Zasoby kapitałowe pozwolą na wydłużenie czasu oczekiwania na zwrot z inwestycji.

Wszystko zależy jednak od popularności platformy. Od kwietnia sprzedano tam 67 aplikacji za łączną sumę 200 tys. dol. Obecnie wystawionych na sprzedaż jest ponad 400 aplikacji. Apptopia pobiera 10% prowizji od kwoty transakcji.

Reklamy