Reklamy
Aktualności Startupy

Mobin-net: Aplikacja TaniBak dostępna w Android Market

Stworzona przez Mobi-Net aplikacja TaniBak informuje o cenach wszystkich podstawowych rodzajów paliw na stacjach benzynowych w całej Polsce. Dane dodawane są przez samych użytkowników i natychmiast widoczne dla pozostałych. W pierwszym tygodniu z aplikacji skorzystało ponad 1500 osób. – Cieszy nas, ok 80% użytkowników, którzy pobrali aplikację aktywnie z niej korzysta. – mówi Paweł Lewiński z Mobi-Net. – Aplikacja spotkała się także z zainteresowaniem mediów. – Informacje o nas pojawiły się w Radiu Zet, mieliśmy dobrą opinię na TVN Turbo. 

Twórcy aplikacji zakładają zarabianie dzięki reklamom. W przyszłości, gdy wzrośnie liczba użytkowników, planują sprzedawać możliwość przesyłania komunikatów bezpośrednio do nich. Nie wykluczają także poszukiwań sponsora aplikacji.

Aplikacja TaniBak działa na telefonach z systemem Android, zawiera bazę danych ponad 8000 stacji w Polsce i nie wymaga ciągłego połączenia z Internetem – jest ono wymagane tylko w momencie aktualizacji bazy danych. Paweł Lewiński przyznaje, że opinie w Android Markecie sugerują, że użytkownicy oczekiwali pełnej bazy cen na polskich stacjach. – Takiej bazy niestety nie ma.

Pabianicki Mobi-net specjalizuje się w tworzeniu aplikacji na telefony z systemem Android i iOS. Firma działa w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Dotychczas stworzyła aplikacje dla klubów sportowych Mobi-Sport oraz dla hoteli Mobi-Hotel.

Jak Paweł Lewiński ocenia działalność w ramach AIP? – To co prawda dopiero miesiąc, ale wrażenia są pozytywne. Plusy to małe koszty prowadzenia działalności oraz kontakty podczas AIP-owych spotkań (np. bezcenne kilka słów z doradcą od znajdowania inwestorów). Dzięki AIP mieliśmy pierwszą konferencję prasową 4 dni po opublikowaniu TaniegoBaku. Podsumowując, jako sposób wdrożenie własnego pomysłu na biznes, to bardzo dobra opcja.

Reklamy