Reklamy
Aktualności Inspiracja

Modnie i wygodnie – co założyć latem do pracy

Coraz więcej firm wprowadza sztywny dress code w miejscu pracy i nie pozostawia wiele pola na własną inwencję. Jeśli pracujesz w takim miejscu, nie masz wyboru, czy lato, czy zima musisz stawić się w pracy w ściśle określonym stroju. Jeśli masz więcej swobody, zapewne nie raz przyszło ci się zastanawiać, jak się ubrać w upalny dzień.

Dopasuj ubiór do miejsca pracy

Niezależnie od tego, czy masz ściśle wyznaczone zasady ubierania się, czy tzw. „góra” pozwala na samodzielne kompletowanie stroju, zapewne wiesz, że nie na wszystko możesz sobie pozwolić. Twój strój roboczy musi nie tylko pasować do miejsca pracy, ale także stanowiska, jakie zajmujesz. Jeśli nie obcujesz na co dzień z klientami, masz łatwiej. Nie stoisz na pierwszej linii frontu, nie odpowiadasz za wizerunek firmy, niemniej jednak nie oznacza to, że wolno ci przychodzić do pracy w jeansach i t-shircie. Wyjątkiem jest sytuacja, w której wyraźnie wydano zgodę na taki sposób ubierania się. W dbających o swój image firmach zdarza się to niezwykle rzadko. Wyjątkiem są organizowane raz na jakiś czas jeans day. Na co dzień w większości firm obowiązuje stonowana elegancja i w tym stylu powinny być twoje ubrania.

Kolor ma znaczenie

Nawet jeśli na co dzień lubisz nosić się kolorowo, zapewne wiesz, że do pracy nie możesz się tak ubierać. W kąt muszą iść wszystkie ubrania w jaskrawych i żywych kolorach. Będą dobre na weekend i po pracy. Do pracy wybierz stonowany beż, brąz, granat, szarość, błękit, klasyczną biel i czerń. Możesz pokusić się też o zieleń. Pamiętaj, że ubrania muszą być dobrane nie tylko kolorystycznie. Cienka koszula źle się komponuje z grubymi spodniami czy spódnicą. Unikaj ubrań w duże wzory geometryczne, na dłuższą metę ich widok będzie męczący dla współpracowników.

Nie tylko garnitur i garsonka

Chociaż przywykliśmy do tego, że mężczyzna na stanowisku najczęściej nosi garnitur, a kobieta garsonkę, w sezonie letnim warto pokusić się o odrobinę luzu w sposobie ubierania się. Oczywiście nie można popadać ze skrajności w skrajność, strój sportowy w biurze nie będzie mile widziany. Jednak można się pokusić o klasyczną elegancję bez wbijania się w sztywny uniform. Eleganckie, letnie koszule znajdziesz w prawie każdym sklepie. W internecie znajdziesz markę Tommy Hilfiger, jeśli chcesz poznać szczegóły kliknij tutaj, która ma w swojej ofercie ubrania charakteryzujące się jednocześnie elegancją i swobodą. Znajdziesz tam duży wybór ubrań odpowiednich zarówno do pracy, jak i na wycieczkę w plener. Zanim kupisz, zastanów się, czy w twojej firmie będą mile widziane spodnie typu rybaczki, bądź spódnica przed kolana, nie wszędzie jest to akceptowane. Na szczęście tommy hiliger oferuje też ubrania w klasycznym kształcie.

Zwróć uwagę na dodatki

Strój do pracy to nie tylko koszula i spodnie. Niemniej istotne są dodatki: torebka, buty, pasek, biżuteria. Tutaj również styl sportowy nie jest mile widziany. Buty do pracy powinny być wygodne i eleganckie. Najlepsze są klasyczne półbuty, mokasyny, dla kobiet mogą być na obcasie, ale niezbyt wysokim. Dziesięciocentymetrowe szpilki w pracy szybko doprowadzą do zmęczenia nóg i ogólnego spadku wydajności. Podobnie stonowana i dyskretna powinna być biżuteria. Duże, świecące zegarki, bransoletki, kolczyki nie pasują do miejsca pracy. Jeśli nie masz nic innego, lepiej całkowicie zrezygnuj z biżuterii.

Bielizna

Jej co prawda nie widać, ale dla własnego dobrego samopoczucia postaraj się o to, by była dobrej jakości. Wygodna, niebanalna, uszyta z naturalnych, przewiewnych materiałów bielizna będzie twoją sekretną bronią i sposobem na dobry humor w czasie pracy.

Reklamy