Reklamy
Aktualności Konkursy

NaviExpert: polski finalista konkursu Red Herring Top 100 Europe

Na liście finalistów znalazło się w tym roku 247 przedsiębiorstw z całej Europy. Nominowane firmy (lista dostępna tu: http://www.redherring.com/red-herring-europe/2012-red-herring-europe-finalists/) zostały zaproszone by przedstawić swoje strategie podczas Europejskiego Forum Red Herring, które odbędzie się od 23 do 25 kwietnia w Amsterdamie. W ramach forum wieczorem, 25 kwietnia odbędzie się ogłoszenie wyników finału oraz ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom konkursu Top 100.

Lista Top 100 Red Herringa (http://www.redherring.com/red-herring-europe/2012-red-herring-europe-finalists/) jest tworzona od 1996 roku. Podczas selekcji przedsiębiorstw kapituła Red Herring bierze pod uwagę wyniki finansowe firm, poziom innowacyjności technologicznej, jakość zarządu, konsekwencję we wdrażaniu i utrzymaniu strategii oraz poziom dopasowania rynkowego.

Red Herring monitoruje aktualne wyniki przedsiębiorstw po odfiltrowaniu emocji rynku wywołanych pojawieniem się produktu. Dzięki zastosowaniu tych kryteriów do listy Top 100 każdorazowo włączane są te firmy, które rzeczywiście wnoszą nową wartość na rynek i stwarzają szanse na rozwój w swoich branżach.

W tym roku europejscy finaliści nagrody przyznawanej przez Red Herring byli oceniani według kryteriów innowacyjności technologicznej, jakości zarządu, rozmiarów rynku, źródeł finansowania, pozyskiwania klientów i kondycji finansowej. Kilka miesięcy przed ogłoszeniem listy finalistów do organizatorów trafiły setki zgłoszeń od firm operujących w takich branżach jak: telekomunikacja, zabezpieczenia, Web 2.0, software, hardware, biotechnologie, technologie mobilne oraz aplikacje od przedstawicieli innych branż.

NaviExpert został po raz pierwszy nominowany do nagrody w 2008 roku. W obecnym jest jedyną polską firmą, która trafiła do grona finalistów 2012 Red Herring Top 100.

Reklamy