Reklamy
Aktualności

Nazwa.pl jako pierwsza Polska firma przekroczyła 100.000 domen w rejestrze EURid

Obecnie czołowy polski rejestrator utrzymuje ponad 100 tysięcy domen w rejestrze EURid.  Kolejna polska firma home.pl rejestrująca także domeny europejskie utrzymuje ich o połowę mniej – nieco ponad 49 tysięcy. Na trzecim miejscu wśród polskich rejestratorów plasuje się Consulting Service, obsługująca ponad 24 tysiące domen. Co istotne w globalnym zestawieniu rejestratorów domeny .eu nazwa.pl uplasowała się na wysokim 6. miejscu. To pierwsza w historii tak wysoka pozycja polskiej firmy.

Przekroczenie psychologicznej granicy 100.000 domen stanowi kolejny ważny moment w polskim Internecie, gdyż nigdy wcześniej, żadna polska firma nie mogła się poszczycić tak dobrym wynikiem”.

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl.

Do chwili obecnej, tę barierę przekroczyły: dwie firmy z Niemiec, po jednej z Francji, Włoch i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
Wykres1.png

Ważnym aspektem w rejestracji domen jest bezpieczeństwo danych osobowych. Krajowi rejestratorzy często korzystają z zagranicznych pośredników co może narazić polskiego klienta na utratę kontrolinad danymi przekazywanymi podczas rejestracji. – nazwa.pl rejestruje domeny z rozszerzeniem .eupoprzez spółkę celową NetArt Registrar sp. z o.o., która od 10 lat jako jedyna polska firma posiada również akredytacje ICANN umożliwiającą rejestracje domen globalnych. Dzięki temu dane naszych abonentów są chronione polskim i Europejskim prawem, co ma niezwykle duże znaczenie w kontekścieRODO – wyjaśnia Krzysztof Cebrat.

Dlaczego domeny .eu są coraz chętniej rejestrowane zarówno w naszym kraju, jak równieżw pozostałych państwach unijnych? Adresy WWW z takim rozszerzeniem to podstawa budowania solidnej, międzynarodowej marki na wymagającym europejskim rynku. Jest to także możliwośćdotarcia do nowych odbiorców ze starego kontynentu. – Domena .eu to gwarancja wiarygodności wśród odwiedzających stronę klientów. Warto dodać, że ponad 41% ruchu w polskim Interneciepochodzi właśnie spoza Polski. Bezpieczna domena .eu oraz serwery w technologii DNS Anycastto doskonała recepta na sukces polskich przedsiębiorców na europejskich rynkach – tłumaczy KrzysztofCebrat.

Przykładem tego, jak ważny jest wybór odpowiedniej domeny jest branża e-commerce. Firmy z tegosektora widzą szansę na zwiększenie przychodów na europejskim rynku, który jest jednym z najbardziejatrakcyjnych z uwagi na jednolite prawo oraz bliskość geograficzną. Odpowiednie wykorzystaniedostępnych, nowoczesnych narzędzi pozwala przekształcić lokalny biznes w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, działające na skalę międzynarodową. Nazwa.pl swoimi działaniami aktywnie wspiera przedsiębiorców, którzy myślą o zagranicznych rynkach, oferując im szereg usług, w tym w pełni bezpieczną domenę z końcówką .eu.

Domena .eu to gwarancja bezpieczeństwa w kontekście prawnym, ponieważ rejestracja tego rodzajudomeny możliwa jest tylko dla mieszkańców Europy bądź firm z siedzibą na starym kontynencie. Kliencina tej podstawie mogą decydować, czy konkretna marka jest dla nich godna zaufania. Domeny z końcówką .eu, charakterystyczne dla firm i instytucji mających swoją siedzibę na terenie UniiEuropejskiej, są również objęte regulacjami i przepisami wspólnymi dla krajów członkowskich.

Kolejną zaletą domeny .eu jest większa dostępność adresów w porównaniu do rynku domen z końcówką .pl, który jest już mocno nasycony i ciężko znaleźć oryginalną, krótką i chwytliwą nazwę, która nie jest już zajęta. Zamiast tworzyć długie i skomplikowane adresy, można zdecydować sięna adres witryny internetowej z rozszerzeniem .eu. Z taką decyzją nie można jednak zwlekać, ponieważ możliwości tworzenia nazw w domenie .eu szybko się wyczerpują.

Reklamy