Aktualności

Netizens wsparło startup MySpiroo – mobilne rozwiązanie dla chorych na astmę

W Polsce nie brakuje ludzi, którzy swoimi innowacyjnymi pomysłami podbijają świat. Takim nowatorskim startupem jest MySpiroo – mobilny spirometr, czyli urządzenie, które pomaga w leczeniu astmy i chroni przed atakami zagrażającymi życiu.

Twórcy idei to Piotr Bajtała, projektant i creative&art director oraz dr Łukasz Kołtowski, rezydent kardiologii i autor bloga koltowski.com. Wspólne zainteresowania z obszaru mobile i mHealth zaowocowały decyzją o połączeniu sił i tworzeniu innowacyjnych produktów zaspokajających prawdziwe ludzkie potrzeby. Tak z połączenia technologii, medycyny i kreacji powstało MySpiroo.

Osoby chore na astmę powinny kontrolować parametry oddechowe, aby móc w porę wykryć zmiany i zaostrzenie choroby. Zaleca się regularne pomiary, notowane i analizowane przez lekarza. MySpiroo znacznie to ułatwia, ponieważ mierzy niemal wszystkie parametry oddechowe. Pod względem efektywności niczym nie odbiega od klasycznego spirometru, jednak niewielka i poręczna tuba pomiarowa wraz z algorytmem analizującym dane w aplikacji sprawia, że MySpiroo jest znacznie łatwiejsze w użytkowaniu.

Interaktywny Dom Produkcyjny Netizens wsparł startup swoim doświadczeniem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Dariusz Jarek i Adrian Dubiel, specjaliści z działu R&D Netizens, pomogli stworzyć kolejną wersję prototypu urządzenia opartą na technologii Bluetooth Smart, która umożliwiła rozwój produktu i przedstawienie namacalnej idei inwestorom.

MySpiroo pojawi się w sprzedaży już pod koniec 2015 roku.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com