Reklamy
Aktualności Biznes

NewConnect: dziś debiut serwisu Ostatniemiejsca.pl i Inventi

Na parkiet wchodzą spółki Ostatniemiejsca.pl – zajmująca się usługami turystycznymi oraz Inventi z branży energetycznej. Obie należą do portfela notowanej na GPW Investcon Group.

Wartość oferty prywatnej Ostatniemiejsca.pl wyniosła 587 tys. zł. Środki pozyskane z emisji przeznaczone zostaną m.in. na rozbudowę sieci sprzedaży stacjonarnej oraz rozwój infrastruktury internetowej. Model biznesowy spółki łączy w sobie działalność na rynku tradycyjnym oraz e-commerce, dodatkowo rozwijana jest również działalność franczyzowa. Firma współpracuje z ponad stu krajowymi i zagranicznymi touroperatorami w zakresie sprzedaży usług turystycznych.

Z kolei emisje prywatne akcji Inventi pozwoliły na uzyskanie ponad 1,8 mln zł, które zostały przeznaczone na dalszy rozwój działalności spółki, szczególnie w segmencie energetyki wiatrowej i biogazowni. Spółka Inventi zajmuje się projektami w zakresie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych oraz świadczy usługi doradcze w zakresie racjonalizacji zużycia energii elektrycznej. Swoją działalność koncentruje na ekologicznym pozyskiwaniu i optymalnym zarządzaniu energią.

Od początku 2012 roku na NewConnect notowania rozpoczęły trzy spółki portfelowe INVESTcon GROUP – Socializer, Stockinfo oraz Triceps. Po Ostatniemiejsca.pl oraz Inventi w czerwcu zadebiutuje również agencja Your Image. INVESTcon szacuje, że mimo dość trudnych warunków panujących na rynku kapitałowym w 2012 roku notowania powinno rozpocząć około 15-20 spółek, których akcje wchodzą w skład portfela Grupy. Łączna wartość ofert prywatnych spółek z portfela INVESTcon GROUP, które zadebiutowały lub zadebiutują w pierwszym półroczu 2012 roku, wyniosła blisko 5, 2 mln zł.

Reklamy