Aktualności

Nokaut przejmuje Morizon

Walne Zgromadzenie Grupy Nokaut zatwierdziło nabycie przez spółkę 22,4% udziałów Morizon.pl – notowanej na NewConnect grupy wyszukiwarek w sektorze nieruchomości, która będzie posiadać 100% udziałów w Melog.com – czołowym polskim wydawcy serwisów nieruchomościowych oraz usług dla branży nieruchomości.

Transakcja zrealizowana będzie w całości w formie gotówkowej i wyniesie 5,9 mln złotych. Docelowo Grupa Nokaut.pl nie wyklucza przejęcia całości akcji Morizon.pl.

– Dywersyfikacja naszej działalności – którą zapowiedzieliśmy w ramach nowej strategii – zakłada poszerzenie Grupy o takie usługi internetowe, które uzyskują przychody w minimalnym stopniu uzależnione od SEO. To właśnie istotna dla nas charakterystyka spółek Morizon.pl oraz Melog.com. Ponadto nieruchomości i kredyty hipoteczne to jeden z największych sektorów gospodarki – i prognozowany jest długoterminowy wzrost rozmiaru tego rynku – powiedział Sławomir Topczewski, prezes zarządu Grupy Nokaut.pl.

Łącznie zawarte umowy dotyczą 2 337 500 akcji spółki Morizon S.A., co stanowi 18,70% jej kapitału zakładowego. W ramach umów trzej akcjonariusze Morizon S.A. zobowiązali się do odsprzedania tej liczby akcji za łącznie 3 zł w przypadku, gdy Grupa Nokaut obejmie do 21 stycznia 2014 co najmniej 8 mln akcji serii E, zaś skonsolidowany zysk netto Morizon S.A. za 2014 rok będzie niższy niż 2 mln zł.

Realizacja umów warunkowych może zwiększyć udział Grupy Nokaut w kapitale spółek Morizon i Melog do 29% oraz obniżyć wycenę bazową transakcji do kwoty 20 mln zł.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com