Reklamy
Aktualności Inwestycje Startupy

Nowy startup w branży fitness

We wrześniu zacznie działać nowy startup założony we Wrocławiu przez Emilię Pobiedzińską i Wojciecha Ganczarskiego – przedsiębiorców od lat związanych z kulturą fitness&health oraz nowymi technologiami. Inicjatywa została dofinansowana przez fundusz Satus Venture. W umowie między stronami jest zapis o nieujawnianiu danych finansowych, także wartość inwestycji i ilość udziałów, jaka trafiła do funduszu nie są znane.

System reconti to interaktywna platforma fitness, która tworzy historię pomiarów i dziennik codziennych aktywności, układa plany żywieniowe i prowadzi do ściśle wyznaczonego celu, jakim jest nie tylko kreacja odpowiedniej sylwetki, ale i profilaktyka zdrowotna (analiza wyników pozwoli na zapobieganie chorobom), a także integracja społeczności fitness.

W program sukcesywnie będziemy implementować wszystkie najpopularniejsze w świecie systemy trackingowe, m.in. RunKeeper, Fitbit czy Withings. Staramy się przyglądać im wszystkim, włącznie z projektami debiutanckimi, które dopiero pozyskują fundusze na produkcję prototypu. To nasz sposób na to, by być zawsze na czasie – mówi Ganczarski.

System reconti, tworzony przez zespół dietetyków, psychologów, biomechaników i trenerów sportowych, stanowi połączenie najnowszych trendów, oferując klarowny program motywacyjny dla osób korzystających z klubów fitness. Dostosowuje się on do potrzeb użytkownika uwzględniając przy tym kondycję i stan zdrowia uczestnika programu. Twórcy podkreślają, iż w każdym momencie uczestnicy będą mogli przez Internet lub u swojego trenera personalnego sprawdzić statystyki wskazujące na postęp, otrzymać oparte na nich porady dotyczące dalszych ćwiczeń i posiłków oraz pochwalić się wynikami w sieci.

Model biznesowy firmy to b2b. Ceny usług będą różne – wszystko zależy od pakietu, na jaki zdecyduje się klient, czyli fitness club. W związku z zamiarem ciągłego wzbogacania system o nowe funkcjonalności, cennik będzie się zmieniał.

www.facebook.com/recontipl

Reklamy