Reklamy
Aktualności

Odkupują firmę od Orange

Łódzki fundusz private equity, AVALLON MBO FUND, specjalizujący się na polskim rynku w transakcjach wykupów menedżerskich, odkupił 100% akcji Otwartego Rynku Elektronicznego SA od Orange Polska.

Transakcja została zrealizowana wspólnie z menadżerami zarządzającymi spółką. Decyzja o sprzedaży ORE podjęta została przez Orange Polska jako kolejny krok w realizacji planu strategicznego i koncentracji na podstawowej działalności grupy. Obszar restrukturyzacji dużych holdingów, poprzez sprzedaż spółek zależnych, niezwiązanych z główną działalnością operacyjną, jest jednym z najczęstszych obszarów występowania transakcji wykupów – tłumaczy Michał Zawisza, partner w AVALLON.

Spółka Otwarty Rynek Elektroniczny specjalizuje się we wdrażaniu technologii informatycznych w ramach BPO (Business Proces Outsourcing). Podstawowy obszar usług świadczonych przez spółkę obejmuje doradztwo w zakresie zarządzania procesami zakupowymi w firmie (od wsparcia przy budowie strategii zakupowej po przegląd umów zakupowych i audyt dostawców) oraz monitoring we wdrażaniu oryginalnego produktu spółki jakim jest platforma zakupowa MarketPlanet (www.marketplanet.pl). – Spółka ma trzy atuty, które dostrzegliśmy jako podstawę do budowania wartości: wzrostowy obszar rynku – outsourcing, precyzyjną strategię działania na najbliższe lata oraz bardzo dobrą, zaangażowaną i spójną grupę menadżerską, która budowała tę firmę wspólnie od ponad 7 lat – mówi Zawisza.

Fundusz AVALLON będzie wspierał plany rozwojowe spółki Otwarty Rynek Elektroniczny, obejmujące: rozszerzenie współpracy z wiodącymi światowymi dostawcami rozwiązań technologicznych w zakresie e-procurement, rozwinięcie działalności na poza Polską oraz dalszy rozwój portalu MarketPlanet.

Na zdjęciu od lewej: Michał Zawisza, partner AVALLON i Piotr Matysik, prezes zarządu Otwarty Rynek Elektroniczny SA (źródło: materiały prasowe)

Reklamy