Aktualności

Paczkomaty® InPost: umowa z siecią stacji TotalErg we Włoszech

Rafał Brzoska Grupa Integer

InPost – lider w zakresie rozwiązań dla branży e-commerce i właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów®– sfinalizował umowę z TotalErg. Kooperacja z czołową firmą z branży paliwowej i naftowej zakłada instalację innowacyjnych urządzeń – umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek w trybie 24/7 – na stacjach benzynowych TotalErg, dostępnych na terenie centralnej i północnej części Włoch. W pierwszej fazie współpracy rozstawionych zostanie 15 automatycznych terminali. Paczkomaty® InPost działają już w głównych miastach na Półwyspie Apenińskim, a do końca 2015 roku sieć obejmie 1000 maszyn.

Z początkiem 2014 roku InPost zintensyfikował działania związane z rozwojem sieci Paczkomatów® we Włoszech, finalizując strategiczne porozumienie z TNT Express Italy. Firma TNT jest odpowiedzialna za obsługę logistyczną terminali InPost. InPost nawiązał także współpracę z Banzai, największą włoską platformą e-commerce. Współpraca z TotalErg jest więc kolejnym elementem strategii  InPost, zakładającej ciągłe zwiększanie zasięgu rewolucyjnej usługi we Włoszech.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy z jednym z rynkowych liderów branży paliwowej, do których niewątpliwie należy TotalErg. Właśnie w taki sposób konsekwentnie zwiększamy efektywność naszych usług i dynamicznie rozwijamy zasięg Paczkomatów® InPost we Włoszech. Dążymy do tego, by być coraz bliżej klientów, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają robić zakupy drogą online. Co istotne, umowa z TotalErg doskonale wpisuje się w nasz model biznesowy, którego realizację rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu, nawiązując porozumienie z Banzai – liderem włoskiego sektora e-handlu oraz TNT Express Italy. Mamy nadzieję, że właściwy rozwój kanałów sprzedaży oraz efekt synergii – uzyskany także dzięki działalności marketingowej – doprowadzi do tego, że dostęp do naszych innowacyjnych usług zyska kolejna istotna grupa docelowych konsumentów – mówi Stefano Moni, dyrektor zarządzający InPost Italy.

Pierwsze terminale pojawią się na stacjach benzynowych TotalErg w północnej części kraju – obejmą swoim zasięgiem terytoria między Mediolanem, Rzymem, Genuą i Vicenzą. Wprowadzenie rewolucyjnego systemu nadawania i odbierania przesyłek ma przynieść konsumentom także dodatkowe profity z tytułu zniżek na paliwo oraz kuponów rabatowych, które będą do odbioru właśnie przy użyciu terminali. Za pomocą Paczkomatów® InPost klientom stacji przekazywane będą m.in. bony promocyjne

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com