Reklamy
Aktualności Inwestycje Wydarzenia

Paczkomaty InPost wchodzą na rynek rosyjski

Grupa Integer.pl zawarła umowę z iTech – funduszem nowoczesnych technologii, należącym do Grupy QIWI –  w sprawie rozwoju sieci paczkomatów inPost w Rosji. W 30 rosyjskich miastach stanąć ma łącznie około 440 urządzeń. Etap pilotażowy rozpocznie się w sierpniu 2011 roku obejmując uruchomienie 40 automatów w Moskwie w czasie najbliższych 6 miesięcy. Grupa QIWI zainwestuje w projekt do 30 mln dolarów.

Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl: – Umowa jest kolejnym krokiem ku temu, by w perspektywie najbliższych trzech lat Paczkomaty pojawiły się w każdym kraju europejskim. Finalizujemy umowy na Ukrainie, Czechach i Słowacji, mamy podpisane kontrakty z instytucjami z Estonii i Rosji. Jednocześnie prowadzimy również zaawansowane rozmowy z 20 partnerami z całego świata. Liczymy, że w ciągu kilku najbliższych lat przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych wyniosą 20-40 mln euro.

Grupą QIWI jest liderem w segmencie płatności gotówkowych w Rosji oraz właścicielem 100 tysięcy bardzo popularnych wpłatomatów. Przechodzi przez nią 70% ruchu internetowego w Rosji, a także obsługuje 80% lokalnego rynku e-commerce.

Reklamy