Reklamy
Aktualności

Papier Kraft – ekologiczny papier do pakowania

Szukasz skutecznego i niedrogiego sposób pakowania przesyłek? Dzięki swoim właściwościom papier Kraft doskonale nadaje się do owijania i zabezpieczania paczek.

Papier Kraft – wytrzymały i ekologiczny

Papier typu Kraft to gruby papier siarczanowy, wytwarzany z makulatury lub włókien pierwotnych. Jego gramatura przeważnie wynosi od 50 g/m2do 100 g/m2. Duża gęstość papieru Kraft sprawia, że materiał ten wyróżnia się wysoką wytrzymałością i odpornością na rozdarcie. Właśnie z tego powodu znajduje zastosowanie w wielu branżach. Papier tego typu przede wszystkim wykorzystywany jest przez hurtownie, sklepy wysyłkowe i firmy kurierskie do owijania i zabezpieczania przesyłek. Nieprzepuszczający światła, odporny na uszkodzenia papier Kraft umożliwi wygodne i solidne, a jednocześnie estetyczne opakowanie wysyłanego towaru. Papier Kraft używany jest również do pakowania wyrobów spożywczych i świeżych kwiatów, a także do zabezpieczania wyrobów szklanych czy ceramicznych. Znajduje on również swoje zastosowanie w branży remontowej – wykorzystywany jest do zabezpieczania powierzchni podczas prac malarskich i wykończeniowych. Papier pakowy Kraft zalicza się do surowców ekologicznych. Podczas procesu produkcji wykorzystywane są naturalne włókna, które bardzo łatwo mogą zostać poddane procesowi recyklingu i ponownie użyte. Coraz częściej do wytwarzania papieru Kraft używa się surowców, pochodzących ze zbiórek makulatury.

Gdzie kupić papier pakowy Kraft?

Szeroki wybór uniwersalnego papieru pakowego Kraft znajdziesz w ofercie sklepu z artykułami biurowymi rajapack.pl : W asortymencie sklepu internetowego dostępny jest wytrzymały, nieprzezroczysty papier do pakowania o dużej gramaturze wynoszącej 70 g/m2lub 90 g/m2. Za jego pomocą wygodnie i szybko owiniesz paczki różnych rozmiarów. Poza papierem w standardowym, brązowym kolorze, dostępny jest również elegancki papier w kolorze białym. Papier pakowy sprzedawany jest w rolkach o długość 250 lub 300 m i różnych szerokościach – od 50 cm do 160 cm. Dostępny jest również w formie arkuszy o wymiarach 65 cm x 100 cm lub 80 cm x 120 cm. Znajdujący się o ofercie sklepu internetowego rajapack.pl ekologiczny papier jest biodegradowalny i może zostać poddany recyklingowi.

 

Reklamy