Reklamy
Aktualności

Paszport do eksportu także na działania w kraju

Rozwijasz działalność eksportową i chcesz zaprosić partnerów zagranicznych do Polski? Sprawdź, jakie możliwości daje ci program „Paszport do eksportu”. Masz jeszcze dwa tygodnie na złożenie wniosku.

Jeśli udział eksportu w twojej całkowitej sprzedaży przez ostatnie trzy lata nie przekroczył 30%, możesz skorzystać z pieniędzy na rozwój eksportu swojej firmy – złóż wniosek w ramach działania 6.1 PO IG „Paszport do eksportu”. Do 31 lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyjmuje ostatnie projekty.

Polskie targi też mają status międzynarodowych

Do tej pory przedsiębiorcy mogli korzystać ze wsparcia na udział w targach zagranicznych. Przedstawiciele jednego z beneficjentów działania 6.1 PO IG, krakowskiej firmy PLUM dostarczającej elektronikę przemysłową dla gazownictwa, ogrzewnictwa, wodociągów, zwracają uwagę, że w przemyśle polskie pochodzenie produktu zaczyna być jego przewagą konkurencyjną. Dlatego polskie targi branżowe, szczególnie w Poznaniu i Kielcach, są coraz chętniej odwiedzane przez gości z zagranicy. Zainteresowanie budzi m.in. branża budowlana, medyczna oraz spa and beauty. Teraz dzięki pieniądzom z działania 6.1 PO IG dostajesz szansę wystawienia się na takich targach. Możesz otrzymać pieniądze na zakup powierzchni wystawienniczej, przygotowanie i obsługę stoiska (w tym koszty transportu eksponatów czy elementów stoiska). Do kosztów kwalifikowanych zalicza się też podróże służbowe 3 osób uczestniczących w realizacji pobytu targowego oraz działania promocyjno-marketingowe: wpis do katalogu targowego, opłatę rejestracyjną oraz reklamę w mediach targowych. Możesz też dostać dofinansowanie do zakupu usług, np. doradczych w zakresie promocji podczas targów czy w zakresie organizacji spotkań z potencjalnymi partnerami handlowymi.

Pokaż się za granicznym partnerom!

Jeśli prowadzisz biznes, który warto pokazać potencjalnym zagranicznym kontrahentom – np. nowoczesną fabrykę – możesz, korzystając ze wsparcia z programu 6.1, zorganizować u siebie misję gospodarczą. Jedną z polskich fabryk, której linie produkcyjne i procedury można by zaprezentować zagranicznym gościom jako dowód na najwyższą jakość oferowanych produktów, jest mieszcząca się w Wieruchowie (woj. mazowieckie) fabryka elementów wentylacyjnych firmy Centrum Klima, wcześniejszego beneficjenta „Paszportu do eksportu”. Zaproszenie potencjalnych partnerów mogłoby stać się dla takich firm kontynuacją udziału w targach zagranicznych. Każda z zaproszonych firm może być reprezentowana przez maksymalnie 3 osoby. Z pieniędzy możesz pokryć koszty usługi organizacji misji oraz koszt pobytu twoich gości. W katalogu środków kwalifikowanych znajdują się opłaty związane z uzyskaniem wiz oraz ubezpieczeniem, a także koszty przejazdów, noclegów oraz dojazdów środkami komunikacji miejscowej (najwcześniej dzień przed i najpóźniej dzień po misji).

Reklamy