Aktualności

PayLane oferuje pierwsze rozwiązania płatności mobilnych

PayLane.pl, dotychczas skupiający się na dostarczaniu globalnych płatności online, rozbudowuje swoją ofertę o rozwiązania płatności mobilnych. I nie chodzi tu o SMS Premium.

Klienci PayLane mogą korzystać z pierwszej wersji aplikacji mobilnej na Androida PayLane Go! Umożliwia ona sprzedaż usług i produktów, w dowolnym miejscu. Telefon jest jedynym urządzeniem potrzebnym do przeprowadzenia transakcji. Sprzedawca nie potrzebuje terminala, czytnika kart itp. Cała płatność dokonywana jest w ramach aplikacji.

Dla firm sprzedających swoje usługi i produkty w swojej aplikacji PayLane przygotowało biblioteki mobilne, na początek na Androida. Dzięki nim twórcy aplikacji mogą umieścić w nich moduł płatności, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał przechodzić do innej aplikacji, aby dokonać transakcji.

Przykładową aplikacją, która zdecydowała się na wykorzystanie bibliotek jest Nexto Reader. W ramach aplikacji można dokonać zakupu gazet lub książek kartą płatniczą. Klient wybiera produkt, metodę płatności, podaje dane do płatności i dokonuje zakupu. Proces wygląda analogicznie jak w sklepie online.

Biznesom, które posiadają po prostu stronę lub sklep w wersji mobilnej PayLane proponuje mobilną wersję formularza płatniczego. Formularz płatniczy wykrywa urządzenia na którym użytkownik dokonuje zakupu i dostosowuje do niego wygląd. Sprzedawca nie musi dodatkowo integrować systemu płatności z myślą o użytkownikach smartfonów i tabletów.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com