Reklamy
Aktualności

PayU: ma własne centrum autoryzacji kart

PayU uzyskało statusu Acquirera – ma licencję na autoryzację i prowadzenie rozliczeń transakcji kartowych w Polsce. „Centrum Kartowe PayU” obsługuje transakcje w międzynarodowych systemach płatniczych Visa i MasterCard. Wśród klientów są już m.in. Empik.pl, Komputronik.pl, Helion.pl, Home.pl, Onet.pl oraz Allegro.

„Centrum Kartowe PayU” odbiera dane i koordynuje kolejne etapy autoryzacji transakcji. Pośredniczy pomiędzy sklepami i serwisami internetowymi (akceptantami płatności kartowych) a bankami-wydawcami kart płatniczych Visa i MasterCard. Efektem dokonania autoryzacji jest przekazanie do sklepu lub serwisu wiarygodnej informacji o tym, że na rachunku karty zabezpieczone zostały środki na pokrycie płatności za zakupione towary lub usługi. „Centrum Kartowe PayU” to obecnie jedyne polskie centrum autoryzacyjno-rozliczeniowe, które dedykuje swoje usługi wyłącznie dla branży e-commerce.

Aby uzyskać status Acquirera PayU musiało spełnić szereg wymagań, dotyczących m.in. wiarygodności finansowej spółki. Ważnym etapem było także przeprowadzenie projektu w organizacjach płatniczych. Zweryfikowane zostały procedury bezpieczeństwa, działanie systemów informatycznych służących do przetwarzania transakcji oraz procedury operacyjne PayU. W tej chwili PayU posiada licencję na prowadzenie autoryzacji transakcji kartowych na terenie Polski.

Reklamy