Reklamy
Aktualności Finanse

Pieniądze firmy lokuj z maksymalnym zyskiem

Jednym z rozwiązań jest wpłacanie wolnych środków na lokaty terminowe w bankach. Lokaty
o jak najwyższym oprocentowaniu, z jak najmniejszą liczbą ograniczeń co do wysokości kwot. Dzięki temu w stały i bezpieczny sposób będzie możliwe pomnożenie środków, które będzie można wykorzystać w przyszłości.

Wiele banków oferuje przedsiębiorcom możliwość wpłacenia wolnych środków firmowych na lokatę. Niekiedy te oferty mają jednak sporo obostrzeń, na przykład jeśli chodzi o limit kwoty, którą można wpłacić lub okresu ulokowania pieniędzy. W umowach bankowych zdarzają się również zastrzeżenia dotyczące niewypłacania odsetek w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty. Są jednak wyjątki. Jednym z nich jest lokata Max Biznes na nowe środki, oferowana przez Volkswagen Bank.

„Lokata Max Biznes na nowe środki jest przeznaczona dla klienta biznesowego. Oprocentowanie wynosi 2,5% w skali roku i jest stałe w każdym kwartale. Odsetki od lokaty naliczane są kwartalnie i doliczane do konta firmowego. Dolny limit wpłaty to 1000 zł, natomiast nie ma określonego górnego pułapu.” – mówi Paweł Trzeciak, kierownik Działu Analiz i Rozwoju Volkswagen Bank GmbH Sp. z .o.o. Oddział w Polsce. – „Ta swoboda w połączeniu
z atrakcyjnym oprocentowaniem, a przy tym brak jakichkolwiek ukrytych warunków założenia lokaty, czynią naszą ofertę wyjątkową na rynku i szczególnie opłacalną dla przedsiębiorców.” – podkreśla ekspert Volkswagen Bank.

Poza stałym, pewnym oprocentowaniem i brakiem górnego limitu wpłaty, lokata Max Biznes jest również elastyczna, ponieważ można ją założyć na okres od 1 do 10 lat. W przypadku zerwania lokaty przed czasem Volkswagen Bank wypłaci połowę należnych odsetek za rozpoczęty kwartał oraz pełne odsetki za wszystkie zakończone kwartały.

„Lokata na nowe środki jest skierowana zarówno do firm z sektora MSP oraz mikroprzedsiębiorstw. Dla każdej z tych grup lokata Max Biznes to świetny sposób na bezpieczny zysk, a dla mniejszych podmiotów, w tym dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą to świetny sposób na rozpoczęcie oszczędzania. Te środki będzie można wykorzystać w późniejszym terminie na rozwój firmy lub jako zabezpieczenie przy potencjalnej dekoniunkturze.” – dodaje Paweł Trzeciak.

 

Reklamy