Reklamy
Aktualności

Pierwsze startupy w hub:raum Kraków

Po 8-dniowych warsztatach z grona 15 projektów z Europy Środkowo-Wschodniej jury hub:raum Kraków wyłoniło 3 zespoły, które dołączą do inkubatora.

Mowa tutaj o CollarPocket z Polski, Omnipaste z Rumunii oraz Tourvia.me z Czarnogóry, zostały zaproszone do inkubatora.

Collar Pocket pozwala lepiej dbać o zwierzęta – obroża gromadzi dane o temperaturze, tętnie i położeniu zwierzęcia oraz przesyła je do aplikacji mobilnych.

Omnipaste udostępnia możliwości terminala do zintegrowania w aplikacjach działających poza telefonem między innymi kopiowanie i wklejanie tekstu pomiędzy urządzeniami, korzystanie z kamery telefonu do rozmowy przez Skype oraz żyroskopu do sterowania komputerem.

Z kolei TourVia.me to sklep internetowy, który agreguje i sprzedaje wycieczki z przewodnikiem i pomaga użytkownikom znaleźć, porównać i zarezerwować najlepsze oferty.

Inkubator ogłosił też pierwszą inwestycję. Wybór padł na firmę Excalibur, tworzącą rozwiązanie umożliwiające uwierzytelnianie użytkownika przy użyciu komórki w różnych serwisach internetowych takich jak Facebook czy systemy samoobsługi operatorów telekomunikacyjnych. Właścicielem hub:raum Kraków jest sieć T-Mobile, należąca do grupy Deutsche Telekom.

Reklamy