Aktualności

Pierwsze wyniki Gumtree WiFi

W kwietniu bieżącego roku serwis darmowych ogłoszeń – Gumtree.pl obchodził swoje 10 urodziny w Polsce. Z tej okazji 5 maja uruchomiona została bezpłatna sieć Gumtree Wi-Fi Przez pół roku warszawiacy, którzy odwiedzali Pole Mokotowskie mogli zupełnie za darmo serfować po Internecie dzięki serwisowi darmowych ogłoszeń lokalnych.

W kwietniu, podczas polskich obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi serwis darmowych  ogłoszeń lokalnych Gumtree.pl świętował swoje 10 urodziny. W związku z tym wydarzeniem ogłoszono uruchomienie specjalnej strefy darmowego Internetu na Polu Mokotowskim. Od maja do końca października bywalcy Pola Mokotowskiego mieli swobodny dostęp do Internetu w samym centrum parku – między pubem Tola a Tulipanowcem Amerykańskim, który został zasadzony z okazji 10 urodzin serwisu w Polsce.

Darmowy Internet w parku

Gumtree WiFi to pierwsza strefa darmowego Internetu w takim miejscu jak park w Polsce. Jak mówi Katarzyna Merska-Pietrak koordynator ds. komunikacji Gumtree.pl – W Polsce mamy darmowe HotSpoty na placach, skwerach, kawiarniach, czy choćby w centrach handlowych, jednak brakowało jej w parkach. Pomyśleliśmy, że warto jest dać ludziom możliwość swobodnego korzystania z Internetu w takim właśnie miejscu, a Pole Mokotowskie nadaje się do tego idealnie. – mówi Merska-Pietrak. Przez sześć miesięcy WiFi cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony bywalców Pola Mokotowskiego.

WiFi od Gumtree w liczbach:

  • Z darmowego Internetu w największym ze stołecznych parków skorzystało w sumie ponad 2 000 warszawiaków korzystając przy tym z komputerów, tabletów czy smartfonów.
  • Średnio każdy z unikalnych użytkowników logował się ponad trzy razy do sieci. Średni czas pojedynczej sesji wynosił ponad 20 minut.
  • Największe obłożenie HotSpot przeżywał w weekendy. Bywalcy Pola Mokotowskiego najchętniej korzystali z Gumtree WiFi w piątki, soboty i niedziele. W trakcie tych dni liczba unikalnych użytkowników potrafiła przekroczyć 50 osób dziennie.
  • Zanotowaliśmy przypadki, kiedy w czasie jednej godziny z HotSpota skorzystało aż 18 osób.

Partnerem technologicznym była firma CCA – właściciel portalu WiFi-Marketing.pl oraz systemu WiFi-Spot, która odpowiadała za przygotowanie strefy i obsługę Gumtree WiFi przez cały okres jej działania.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com