Reklamy
Aktualności Wydarzenia

Pierwszy europejski hyperloop o krok bliżej do stworzenia ekologicznej alternatywy dla lotów krótkodystansowych

EIT InnoEnergy,europejski fundusz inwestujący w rozwiązania z zakresu zrównoważonej energii, świętował dzisiaj sukces swojego start-upu Hardt Hyperloop, który pomyślnie zakończył dwuletni etap testów wykonalności dla pierwszego europejskiego projektu hyperloop.

Podczas wydarzenia „Grand Reveal”, wspierany przez EIT InnoEnergy start-up Hardt Hyperloop zaprezentował przełomową technologię Hyperloop Lane Switch (HLS). Technologia ta umożliwia przełączanie pasa ruchu pojazdów hyperloop z jednego pasa na drugi, bez dodatkowych lub ruchomych elementów. Pozwala to pojazdom zachowaćwysokie prędkości i bez wysiłku przełączać trasy oraz łączyć się i odłączać od sieci. Zakończenie HLS oznacza zarówno koniec fazy testowej jak i stanowi początek znacznie większego projektu badawczego zatytułowanego „Europejskie Centrum Hyperloop”.

Podczas pierwszej fazy testów oceniano podstawowe technologie hyperloop, w tym lewitację magnetyczną, środowiska o niskim ciśnieniu, układ napędowy, symulacjęwagi towaru/ pasażera i technologię zmiany pasów.

Podczas wydarzenia Jacob Ruiter, CEO InnoEnergy Benelux, powiedział: „​Zakończenie testów stanowi kamień milowy dla technologii hyperloop. Wprowadzanie tej technologii na rynek całkowicie zmieni sposób w jaki podróżujemy, i jednocześnie zaoferuje zrównoważoną alternatywę dla lotów krótkodystansowych, jak również skrócony czas przejazdu w stosunku do samochodów i pociągów.

„Z wielką dumą wspieramy Hardt Hyperloop i będziemy nadal ściśle współpracować z konsorcjum w celu zmniejszenia czasu na wprowadzenie rozwiązania na rynek”.

Sascha Lamme, Dyrektor Badań i Rozwoju Hardt Hyperloop, dodał: „​Nasze stałe dążenie do wykreowania środka transportu, który zmaksymalizuje rezultaty przy konsumpcji jak najniższej ilości energii po raz kolejny okazało się owocne i dało początek innowacyjnemu mechanizmowi zmiany pasów ruchu”​.

Europejskie Centrum Hyperloop

Kolejny etap w rozwoju hyperloop opiera się na stworzeniu 3-kilometrowego pasa, który pozwoli na testowanie pojazdów od współpracujących firm hyperloop i będzie stanowić podstawę do standaryzacji europejskiej infrastruktury i technologii hyperloop.

Kontynuując partnerską współpracę
Zakończenie pierwszego obiektu testowego było możliwe dzięki ścisłej współpracy Hardt Hyperloop z międzynarodowymi partnerami, w tym m. in. Tata Steel, holenderskimi firmami Royal Bam Group i Goudsmit, niemieckimi koncernami Busch i Continental, włoską firmą Prysmian i szwajcarsko-szwedzkim ABB. „​To wspaniałe widzieć jak nasza sieć partnerów rozrosła się na całym kontynencie europejskim. Dzięki temu, teraz uosabia europejską tożsamość w możliwie najszerszym zakresie. Co więcej, teraz chcemy iść o krok dalej otwierając Europejskie Centrum Hyperloop” – ​Tim Houter, CEO Hardt Hyperloop. Oprócz współpracujących partnerów Hardt jest równieżwspierany przez inwestycje z UE, w szczególności organizację InnoEnergy – wspólnotęUE dla innowacji w dziedzinie zrównoważonej energii w Europie wspieranej przez EIT.

O Hardt Hyperloop

Hardt Hyperloop nieustannie dąży do zrewolucjonizowania branży transportowej dzięki innowacyjnemu i zrównoważonemu środkowi transportu na długich dystansach. Hardt i partnerzy firmy obecnie realizują projekt Europejskiej Sieci Hyperloop – sieci, która skurczy kontynent europejski dzięki trasom biegnącym przez granice krajów iłączącym zarówno bliskie jak i odległe europejskie miasta.

Hyperloop to sieć rur niskiego ciśnienia, w których pojazdy autonomiczne, zajmowane przez pasażerów lub towary, ślizgają się z dużą prędkością bez stacji pośrednich. Połączenie magnetycznej lewitacji i środowiska niskiego ciśnienia umożliwia podróżowanie przy małym zużyciu energii, dzięki czemu system transportu jest szybki i trwały.

Prestiżowi uczestnicy
Wśród ponad 250 uczestników wydarzenia znalazł się prezes organizacji holenderskich pracodawców z branży technologicznej (FME) Ineke Dezentjé, Komisarz Transportu Violeta Bulc, i Minister Infrastruktury i Gospodarki Wodnej Holandii Cora van Nieuwenhuizen.

O EIT InnoEnergy

EIT InnoEnergy jest motorem innowacji dla zrównoważonej energii w Europie.

Wspieramy i inwestujemy w innowacje na każdym etapie podróży – od klasy po klienta końcowego. Dzięki naszej sieci partnerów budujemy połączenia w Europie, zrzeszamy wynalazców i przemysł, absolwentów i pracodawców, badaczy i przedsiębiorców, przedsiębiorstwa i rynki.

Pracujemy w trzech zasadniczych obszarach innowacyjnej mieszanki:

  • ●  Edukacja, aby pomóc stworzyć świadomą i ambitną siłę roboczą, która rozumie wymaganiazrównoważonego rozwoju i potrzeby przemysłu.
  • ●  Innowacyjne Projekty łączce pomysły, wynalazców i przemysł w celu stworzeniaatrakcyjnych komercyjnie technologii, które zapewniają wymierne rezultaty dla klientów.
  • ●  Usługi Tworzenia Biznesu aby wspierać przedsiębiorców i start-upy, które rozwijają się wramach europejskiego ekosystemu energii wraz ze swoimi innowacyjnymi ofertami.
    Łączenie tych dyscyplin maksymalizuje wpływ każdej z nich, skraca wejścia z produktem na rynek itworzy podatne środowisko, w którym możemy sprzedawać innowacyjne efekty naszej pracy.EIT InnoEnergy powstała w 2010 roku i jest wspierana przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT).
Reklamy