Reklamy
Aktualności Biznes Narzędzia

piLAB: bazodanowy high-tech z Wrocławia zauroczył inwestorów

– Sukces naszej oferty prywatnej to pochodna dwóch czynników. Po pierwsze – celowo przyjęliśmy niewielką wartość emisji na poziomie 300 000 zł, nie chcąc rozwadniać się na tym etapie rozwoju i mając na uwadze ograniczoną konieczność pozyskania finansowania zewnętrznego. Po drugie od pewnego czasu obserwujemy spore zainteresowanie naszą spółką i technologią wykazywane przez różne podmioty z Polski i z zagranicy. – mówi Krystian Piećko, prezes piLAB. Zapewnia też, że nie interesuje go sprzedaż firmy.

piLAB zajmuje się cyfryzacją zbiorów, zarządzaniem danymi w MŚP oraz korporacjach, jak również zarządzaniem procesami biznesowymi, opartymi o analizę i przechowywanie informacji. Efektem jest zmniejszenie kosztów digitalizacji dokumentów – w niektórych przypadkach nawet dziesięciokrotne. Oprogramowanie firmy bazuje na narzędziach typu data mining, gdzie użytkownicy mają możliwość definiowania sposobów i metod zbierania informacji i ich analizy.

Spółka liczy na debiut na rynku NewConnect w lipcu bieżącego roku, prognozując ponad 1 mln zł przychodu w tym roku. Zysk netto spółki za 2012 rok ma sięgnąć blisko 300 000 zł, ale już pierwszy kwartał 2012 przyniósł realizację ok. 60% tej wartości.

Reklamy