Aktualności Biznes

PlaceKnow.com w Dolinie Krzemowej – kilka praktycznych porad

Po powrocie do Polski otrzymaliśmy wiele zapytań z prośbą o podzielenie się doświadczeniami z Doliny Krzemowej – pokazuje to wielkie zapotrzebowanie na takie informacje. Coraz więcej startupowców decyduje się na wyjazd za ocean, jednak każdy musi pamiętać o solidnym przygotowaniu, aby w jak największym stopniu wykorzystać swój pobyt. Do tego potrzebne są konkretne informacje, które pomogą odnaleźć się w nowym, dynamicznym środowisku.

Pasja i marzenia

Brzmi to banalnie, jednak jest niezbędnym elementem naszego nastawienia, zarówno do samych inwestorów i partnerów, jak i do normalnych ludzi spotkanych na ulicy. Amerykanie uwielbiają ludzi podchodzących do swojego biznesu z pasją. Uwielbiają marzycieli, chcących zmieniać świat, na których przy okazji mogą zarobić duże pieniądze. Codzienne podejście do życia, z uśmiechem na twarzy, otwartością na innych jest niezbędne do funkcjonowania w Dolinie Krzemowej. Należy też pomagać innym – dobra karma wróci w postaci ciekawych kontaktów czy informacji o interesujących wydarzeniach.

Savoir vivre

Ciekawym elementem jest także kwestia ubioru. Odniosłem wrażenie, że w Dolinie Krzemowej mało kto przykłada większą uwagę do tego aspektu. W samym środowisku startupowym t-shirt, czapka i sportowe buty to coś normalnego. Oczywiście można spotkać młodych przedsiębiorców w marynarkach czy krawatach, ale jest to rzadkość. Podczas eventów w garniturach najczęściej chodzą inwestorzy i anioły biznesu, dzięki czemu łatwiej wypatrzyć ich w tłumie, jednak często można spotkać doświadczonego inwestora w koszulce i dżinsach.

 

Należy pamiętać także, że podczas eventów trzeba wyzbyć się wszelkiej nieśmiałości i bez wahania podchodzić do najciekawszych dla nas osób. Jest to najlepsza okazja do rozmów czy krótkiej prezentacji swojego projektu. W trakcie rozmów mile widziane jest także pokazanie projektu na tablecie czy smartfonie. W naszym przypadku idealnie się to sprawdzało i często od momentu pokazania PlaceKnow.com przechodziliśmy do dalszego etapu rozmowy lub umawialiśmy się na kolejne spotkanie.

Noclegi i transport

Z praktycznych informacji warto dodać, że San Francisco jest jednym z najdroższych miast w USA. Szczególnie wysokie są koszty noclegu i transportu. Wybierając hotel, w pierwszej kolejności należy zdecydować czy miejsca noclegowego szukamy w samym San Francisco czy w pobliskich miejscowościach jak Redwood City, Palo Alto czy Mountain View. Decyzję tę należy dobrze przeanalizować, głównie pod względem eventów oraz spotkań, które mamy zaplanowane, gdyż mieszkając na przykład w Palo Alto będzie potrzebowali samochodu lub korzystania z linii kolejowej.

Bilet dzienny na pociąg  na trasie San Francisco  –  Mountain View kosztuje 14 dolarów. Dojazdy nie są męczące, ale mogą znacznie obciążyć budżet. Poruszanie się taksówkami także nie należy do najtańszych, a w takich miastach jak Mountain View czy Santa Clara złapanie taksówki często graniczy z cudem. Będąc właśnie w Mountain View, prosiliśmy policjanta o pomoc w złapaniu taksówki, a i tak czekaliśmy na nią 45 minut.

 

Autor: Tomasz Szczęsny, Dyrektor operacyjny – City Inspire S.A. – PlaceKnow.com

Kolejna część cyklu o tym, jak PlaceKnow.com rozwija swój biznes dzięki wizycie w Dolinie Krzemowej już w środę 5 grudnia.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com