Reklamy
Aktualności Startupy

Playpad.pl: rośnie konkurencja dla GameTrade

Wystartował nowy serwis oferujący tanie używane gry na konsole Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, Nintendo Wii, PlayStation Portable. Atuty sklepu to wysyłka za 1 zł oraz możliwość zwrotu towaru w przeciągu 30 dni.

Playpad.pl ma inny model biznesowy, niż dobrze znany na rynku Gametrade.pl. Ten stawia na wymianę i sprzedawanie używanych gier bezpośrednio pomiędzy użytkownikami serwisu. Playpad jest sklepem z grami z drugiej ręki. Dzięki umowom z największymi europejskimi sieciami sprzedaży oraz wymiany gier użytkownicy mają dostęp do szerokiego asortymentu tytułów.

Serwis w najbliższym czasie zamierza zacząć sam skupować używane gry. Każda gra przed sprzedażą jest sprawdzana a ewentualne wady opisywane. Co ciekawe, serwis zapewnia, że przyjmuje zwroty do 30 dni, ale regulamin nakazuje odesłanie gry w ciągu 14 dni, oczywiście w nienaruszonym opakowaniu.

Jak myślicie – czy model biznesowy Playpad.pl przyjmie się lepiej, niż Gametrade? Ten drugi ma już 135 tys. zarejestrowanych graczy, którzy wymienili 206 a kupili 48 tysięcy gier.

Reklamy