Reklamy
Aktualności

Plażowy startup rozwija skrzydła

Za nami kolejny udany sezon siatkówki plażowej. W tym roku zawodnicy i kibice tego sportu mogli cieszyli się nie tylko najgorętszym latem w historii, ale również pierwszym serwisem społecznościowo-informacyjnym dedykowanym plażówce. Blisko 1300 zarejestrowanych użytkowników, ponad 2200 dodanych boisk oraz turniejów, w których wzięło udział ok. 30 tysięcy siatkarzy daje również wiele powodów do radości założycielom serwisu i pozwala z optymizmem patrzeć na dalsze plany rozwojowe projektu napiachu.pl.

– Wystartowaliśmy z projektem pod koniec kwietnia, a sezon na piachu zamknęliśmy z końcem sierpnia. W ciągu zaledwie 4 miesięcy działania wypełniliśmy nasz serwis kilkoma tysiącami siatkarzy, boisk i turniejów pochodzących z całej Polski. Ponadto, naszym użytkownikom daliśmy także możliwość organizowania spotkań siatkówki plażowej z wybranym partnerem oraz w dogodnym miejscu i czasie, co spotkało się z ich dużym zainteresowaniem. To bardzo dobry trend. Jednak tym, co cieszy nas najbardziej, jest fakt, że serce portalu, jakim jest baza boisk i turniejów, rozrastało się przy dużym udziale samych plażowiczów, właścicieli boisk i organizatorów rozgrywek. To tylko potwierdza, że format projektu, z jakim wyszliśmy, przyjął się i zagospodarował istniejącą na polskim rynku niszę – podkreśla Jakub Matyka, autor projektu napiachu.pl.

Start napiachu.pl z sukcesem

Liczby mówią same za siebie. Obecnie w serwisie napiachu.pl jest zarejestrowanych 1268 plażowiczów, dodanych 1236 boisk oraz 1018 turniejów siatkówki plażowej. Biorąc pod uwagę, że średnia liczba uczestników organizowanych w Polsce turniejów wyniosła 28 osób, w sumie w rozgrywkach na piachu wzięło udział ok. 30 tysięcy osób. Jak na start-up dotyczący coraz popularniejszej, ale wciąż jednak niszowej dyscypliny sportowej w Polsce, dobrze prezentują się także wyniki dotyczące ruchu na stronie. 300 tysięcy odsłon, 27 tysięcy unikalnych użytkowników i to w zaledwie cztery miesiące działania portalu. napiachu.pl był również bezpośrednim partnerem wielu turniejów siatkówki plażowej organizowanych w tegorocznym sezonie.

– To naprawdę bardzo dobre rezultaty. Liczby zdecydowanie przewyższyło nasze oczekiwania, jednak tym co utwierdza nas w przekonaniu, że projekt zapełnił istniejącą niszę, są pozytywne opinie osób związanych z siatkarskim środowiskiem. Otrzymaliśmy mnóstwo wiadomości i telefonów zarówno od organizatorów turniejów jak i właściciele boisk, którzy jednomyślnie przekonywali, że siatkówka plażowa w Polsce długo wyczekiwała takiego projektu – dodaje Jakub Matyka.

Nowy sezon za pasem

Autorzy projektu napiachu.pl już przygotowują się do kolejnego sezonu 2016. Są trzy podstawowe obszary, w ramach których serwis będzie się obecnie rozwijał. Po pierwsze, rozbudowane zostaną dotychczasowe funkcjonalności portalu, zarówno skierowane do plażowiczów, właścicieli boisk jak i organizatorów turniejów. Duża część zaproponowanych zmian, co warto podkreślić, pochodzi od samych użytkowników i będzie odpowiedzią na ich potrzeby. Po drugie, zostanie uruchomiona część poświęcona profesjonalnej siatkówce plażowej, dzięki czemu portal stanie się miejscem nie tylko dla aktywnych plażowiczów. I po trzecie, oferta projektu zostanie poszerzona również poza sferę online z unikalną propozycję „w terenie”. Realizacja ambitnych planów rozwojowych byłaby niemożliwa bez odpowiedniej strategii marketingowej, a także współpracy z partnerami publicznymi oraz biznesowymi. Bardzo cieszy również zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów, które nie tylko utwierdza nas w słuszności kontynuowania projektu, ale także daje nadzieję na zdecydowanie szybsze wdrożenie wszystkich planów rozwojowych – zdradza Jakub Matyka, autor projektu napiachu.pl

Reklamy