Reklamy
Aktualności Biznes

Polacy nie chcą gotówki

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie serwisu Walutomat.pl wynika, że co ósma osoba, czyli ponad 3,8 mln Polaków w wieku powyżej 15 lat, chętnie zrezygnowałaby z gotówki na rzecz płatności internetowych i mobilnych.

Młodzi Polacy niechętnie płacą gotówką. Wielu jest przekonanych, że całkowita rezygnacja z operacji gotówkowych to kwestia czasu, a zastąpią je płatności internetowe i mobilne. Zdaniem niemal 1/5 badanych 20-latków stacjonarne banki i kantory przestaną istnieć.

– W ostatnich trzech latach powstało blisko 30 serwisów oferujących podobne usługi do naszych, a aż 400 tradycyjnych kantorów zostało zamkniętych. Oznacza to, że Polacy – zarówno osoby prywatne i przedsiębiorcy – są gotowi na innowacyjną wymianę walut wprowadzoną do polskiego internetu przez platformę Walutomat.pl – mówi Dagmara Malinowska, dyrektor serwisu Walutomat.pl.

Wśród osób, które wymieniają waluty, niemal 20% deklaruje, że skorzystałoby z aplikacji mobilnej umożliwiającej wymianę walut.

 

Zdjęcie w nagłówku artykułu zostało udostępnione dzięki uprzejmości serwisu fotolia.com (© Patryk Kosmider)

Reklamy