Aktualności

Poland Business Run w 7 miastach już w tę niedzielę! Biegacze pomogą między innymi paraolimpijczykom

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Fundacja na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Amp Active, Fundacji Katarzyny Rogowiec AVANTI, Stowarzyszenie Unicorn i Pierwszy Krok – toorganizacje charytatywne, którym  pomogą w tym roku biegacze Poland Business Run. Wśród beneficjentów są też medaliści paraolimpijscy – sportowcy po amputacjach.

4 września w siedmiu miastach Polski na starcie staną mieszkańcy: Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Gdańska. Wszystko po to, aby kolejne osoby mogły stanąć na nogi. Inicjatywa, która w tym roku obchodzi swoje piąte urodziny, będzie wspierać w tym roku nie tylko podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale też beneficjentów lokalnych organizacji. Jak mówi prezes fundacji Poland Business Run, Agnieszka Pleti: Nasz bieg z każdym rokiem rośnie w siłę. Mamy coraz więcej dobrych mocy sprawczych, dlatego z okazji piątych urodzin chcemy przekazać pałeczkę pomocy kolejnym fundacjom, które też potrzebują wsparcia. Razem możemy postawić na nogi nie tylko podopiecznych fundacji Jaśka Meli, ale też osoby, którymi opiekują się mniejsze, często mniej znane organizacje.

Pomoc na medal
W Poznaniu biegacze Poland Business Run pomogą między innymi Łukaszowi Mamczarzowi, podopiecznemu Fundacji Katarzyny Rogowiec AVANTI. Łukasz stracił nogę w wyniku wypadku na motocyklu w 2009 roku. Po wypadku spędził 3 tygodnie w szpitalu, gdzie musiał uczyć się chodzić na nowo. Mimo wszystko mężczyzna nie poddał się przeciwnościom i dalej rozwijał swoją sportową pasję. Trening lekkoatletyczny rozpoczął pod okiem Zbigniewa Lewkowicza, jeszcze w tym samym roku, w którym stracił nogę. Zwieńczeniem jego wysiłku był rekord Europy w skoku wzwyż oraz brązowy medal na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. Jego rekord życiowy 1,82 m jest obecnym rekordem Europy. Dzięki pracownikom poznańskich firm sportowiec będzie nadal mógł spełniać swoje marzenia i pokazywać innym, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiąganiu sukcesów.

Kolejnym paraolimpijczykiem, którego wspiera Poland Business Run jest Janusz Rokicki, dla którego pobiegnąpracownicy firm z Katowic. Podopieczny Fundacji Katarzyny Rogowiec  AVANTI jest dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim w pchnięciu kulą. Zdobył srebrne medale na olimpiadzie w Londynie (2012) oraz w Atenach (2004). Jak mówi o sobie – jestem człowiekiem bardzo aktywnym. Może aż za bardzo jak na osobę niepełnosprawną. Jestem wyczynowym sportowcem, pomagam osobom z niepełnosprawnościami i starszym.Pracuję zawodowo oraz jestem szczęśliwym ojcem trzech synów. Dzięki nowej protezie moje treningi będą bardziej efektywne i komfortowe, co – mam nadzieję – przeniesie się na lepsze wyniki sportowe w przyszłymroku.

Poland Business Run rośnie w siłę
Poland Business Run został zainicjowany w Krakowie w 2011 roku, ale już rok później biegacze wystartowali w kolejnych miastach – Katowicach i Poznaniu. W 2014 roku do inicjatywy dołączyły Warszawa i Łódź, a w ubiegłorocznej edycji pobiegł też Wrocław.  W tym roku po raz pierwszy bieg odbędzie się również w Gdańsku. Poza nowymi lokalizacjami, charytatywna sztafeta powiększyła się o kolejne fundacje. Tegoroczna edycja pomoże nie tylko podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale też: Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Amp Active, AVANTI, Stowarzyszeniu Unicorn i Pierwszy Krok.
Od początku istnienia inicjatywy udało się pomóc ponad 60 osobom. Poland Business Run stawia na nogi, ale nie tylko w sensie dosłownym – beneficjenci otrzymują pomoc psychologiczną i wsparcie, dzięki któremu odzyskują sprawność, wracają do pracy i stają się niezależni.

Poland Business Run

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com