Aktualności

Polska rajem dla miłośników mocnych wrażeń

Warunki naturalne i ukształtowanie powierzchni naszego kraju pozwalają na duży wybór miejsc, gdzie można uprawiać sporty ekstremalne. Pasjonaci mocnych wrażeń znajdą w Polsce zróżnicowaną i bogatą ofertę niecodziennych atrakcji w powietrzu, w wodzie i za kierownicą.

Moc adrenaliny i piękne widoki z powietrza

Wśród sportów ekstremalnych, których można spróbować w powietrzu na terenie Polski dużą popularnością cieszą się skoki spadochronowe, wykonywane indywidulanie, w tandemach, a nawet w większych grupach. Atrakcja ta gwarantuje niezapomniane przeżycia i cudowne, przestrzenne krajobrazy. W zależności od wybranej lokalizacji na skoczków czekają przeróżne widoki takie jak Morze Bałtyckie, Podhale, Beskidy i wiele innych. Swobodnie spadanie dostarcza potężną dawkę adrenaliny i możliwość podziwianie przepięknych, polskich krajobrazów z lotu ptaka.

Prawdziwych śmiałków do przyjazdu do Polski kusi także ekstremalny skok z Dream Tower. W miejscowości Głogów, niedaleko Wrocławia, znajduje się najwyższy obiekt w Europie, z którego oddawane są skoki z wysoką dawką adrenaliny. Obiekt był kiedyś kominem, a jego wysokość została wydłużona za pomocą platformy do wysokości 222 m. Wystaje ona za obrys komina 10 m, aby zapewnić skoczkom całkowite bezpieczeństwo. Dream jump realizowany koło Wrocławia jest atrakcją dla osób wymagających mocnych wrażeń.

Polska ma również dużo do zaoferowania miłośnikom sportów lotniczych, którzy mogą realizować u nas widokowe loty balonem, uznawane za jedne z najstarszych powietrznych dyscyplin. Starty lotów balonem w sezonie letnim odbywają się zazwyczaj tuż po świcie oraz późnym popołudniem, na około 2 godziny przed zachodem słońca. Lokalizacji, gdzie są realizowane loty balonem wciąż przybywa, dając możliwość podziwiania różnych miast z unikalnej perspektywy. W Polsce lot balonem traktowany jest jako przygoda dla zakochanych i idealna okazja do oświadczyn – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń, który realizuje loty balonem w 9 polskich miastach. Dużym zainteresowaniem ze względu na polskie pejzaże i rosnącą bazę sportów lotniczych, cieszą się także loty motolotnią, paralotnią, szybowcem i awionetką.

Wodne szaleństwo

Dla miłośników wodnych, ekstremalnych wrażeń, Polska ma do zaoferowania ze względu na liczne jeziora, rzeki i dostęp do morza, bardzo zróżnicowaną i bogatą ofertę. Począwszy od Helu i Zatoki Gdańskiej, gdzie z całej Polski ściągają chętne osoby do uprawiania windsurfingu, poprzez Krainę Wielkich Jezior Mazurskich i niełatwe do realizacji, ale możliwe nurkowanie w polskich jeziorach górskich. Wśród wodnych atrakcji, których można spróbować w Polsce w wielu lokalizacjach, zarówno na obrzeżach miast dysponującymi zbiornikami wodnymi lub w miejscach bardziej turystycznych są: kitesurfing, parasailing, nurkowanie, wakeboarding, rejsy żaglówkami, łodziami motorowymi, skuterami wodnymi czy rafting.

Do Polski zawitał również FlyBoard, który w błyskawicznym tempie podbija świat. Ta widowiskowa dyscyplina sportów wodnych, umożliwia „latanie” a także wykonywanie różnych akrobacji zarówno ponad jak i pod wodą. Jest to konstrukcja składająca się ze specjalnej platformy z butami, która za pomocą 18 metrowego, elastycznego węża jest połączona ze skuterem wodnym. Moc turbiny skutera wodnego i wąż zasysający wodę pozwalają unieść nas na wysokość sięgającą nawet 8 – 10 m. Po uruchomieniu, spod nóg wybijają potężne strumienie wody pod ciśnieniem, co przekłada się na unoszenie nad wodą. Widok jest niezwykle efektowny. Oprócz wznoszenia się nad wodą można również nurkować i znów się wynurzać, co do złudzenia przypomina sposób, w jaki pływają delfiny na pełnym morzu. Swoich sił na zamiennikach oryginalnego FlyBoardu, które powstały ze względu na szybki rozwój tego sportu wodnego i szerokiego zainteresowania w tym temacie, możemy spróbować w wielu lokalizacjach na terenie Polski. Radom, na przykład, zaprasza nad Jezioro Domaniowskie, Wrocław i Opole zachęcają do odwiedzenia WakeParku, a w Warszawie można wybrać się nad Zalew Zegrzyński. Szkoły flyboardingu znajdują się we wszystkich większych aglomeracjach miejskich. W Polsce odbywały się także pokazy FlyBoard, między innymi na Mazurach, czy w okolicy Poznania.

Ekstremalne rozrywki są coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu, mogę też dodać smaczku wakacyjnym wyjazdom. Na urlopie, kiedy chcemy odpocząć od pracy, mogą dostarczyć nam niesamowitych emocji i sprawić, że wakacje zapamiętamy na długo. W Polsce z roku na rok przybywa miejsc, gdzie możemy spróbować różnych sportów ekstremalnych zarówno w wodzie, w powietrzu czy za kierownicą – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Adrenalina za kierownicą

Miłośnicy czterech kółek, a nawet pojazdów militarnych mogą w Polsce zrealizować swoje motoryzacyjne, nietuzinkowe marzenia. Na śmiałków czekają w wielu lokalizacjach wyprawy Off road, w trakcie których można sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą auta terenowego. Po taką przygodę można wybrać się na przykład w Beskidy, okolice Kazimierza Dolnego, Zielonej Góry, Rzeszowa, Krosna czy Olsztyna. Jazda Off road to trzymająca w napięciu wyprawa i jednocześnie świetna zabawa. Z kolei osoby marzące o przejeździe samochodem rajdowym, mogą poszaleć na specjalnych torach zlokalizowanych wokół większych miast, na przykład Poznania, Wrocławia, Warszawy, Łodzi czy Trójmiasta.

Jedną z ciekawszych atrakcji dostępnych w Polsce dla miłośników militarnych przygód są przejażdżki czołgiem, wojskową amfibią gąsiennicową i gąsienicowym transporterem opancerzonym. Jazdy odbywają się między innymi na czołgowisku byłej, tajnej jednostki w Bornem Sulinowie. Można nie tylko doświadczyć niestandardowych emocji jako pasażer, a nawet po okrążeniu szkoleniowym przejąć na chwilę stery potężnej amfibii.

Polska jak się okazuje ma dużo do zaoferowania miłośnikom sportów ekstremalnych i poszukiwaczom przygód. Zróżnicowane krajobrazy, dogodne warunki naturalne i coraz bogatsza oferta aktywnego wypoczynku, sprawia, iż pasjonatów mocnych wrażeń w naszym kraju stale przybywa.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com