Aktualności

Polskie drukarki 3D powalczą o rynek amerykański

Arkley II Seed Fund to nowy venture capital, który skupi się na inwestycjach w firmy o globalnych perspektywach. Jedna z obecnych spółek portfelowych Arkleya- producent drukarek 3D ZMorph- przygotowuje uruchomienie przedstawicielstwa w USA.

– Zamierzamy inwestować w perspektywiczne projekty do 1 mln. zł. Interesują nas wyłącznie spółki o globalnych perspektywach. Rozważamy kilka inwestycji i chcielibyśmy dokonać pierwszej transakcji w pierwszym kwartale 2015 r. Wyszukujemy projekty w Polsce ale zamierzamy operować w całej Europie Wschodniej, ponieważ jest tam mnóstwo niedocenionych celów inwestycyjnych. – zapowiada Piotr Wąsowski, founder i CEO Arkleya.

Ambicją Arkley II Seed Fund jest wyszukiwanie drugiej rundy finansowanie dla swoich spółek portfelowych w USA. Dlatego spółka zdecydowała się na uruchomienie przedstawicielstwa w Kalifornii. – Postrzeganie perspektyw i potencjału drzemiącego w projektach jest w USA zupełnie inne niż w Polsce. Dlatego łatwiej jest tam znaleźć inwestorów i można uzyskać wyższe wyceny, nie wspominając o ilości wolnego kapitału. Mamy już swojego przedstawiciela, który będzie promował nasze projekty w USA- zapowiada Piotr Wąsowski. Dobrym przykładem jest ZMorph, wrocławski producent drukarek 3D, który właśnie przymierza się do uruchomienia oddziału w San Francisco. Zajmie się on sprzedażą i marketingiem drukarek i oprogramowania w USA i Kanadzie.

– Podczas ubiegłorocznych targów branżowych w USA zainteresowanie produktami ZMorpha przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Efektem tego są pierwsze zamówienia i propozycje nawiązania ściślejszej współpracy od kilku amerykańskich kontrahentów. W tej chwili doprecyzowujemy szczegóły związane z transportem gotowych produktów i części do USA- tłumaczy Przemek Jaworski, prezes ZMorpha. Przypomnijmy, że od ubiegłego roku spółka posiada salon firmowy w holenderskim Harlem, który zajmuje się sprzedażą i promocją produktów spółki w Europie Zachodniej.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com