Reklamy
Aktualności Narzędzia

Popler: 5 milionów transmisji

Popler pozwala nadawać na żywo do Internetu z kamer internetowych, telefonów komórkowych oraz kamer wideo (w tym profesjonalnego sprzętu TV). Za jego pośrednictwem przeprowadzono już 5 mln transmisji.

Popler to projekt Jacka Kawalca, współtwórcy Wirtualnej Polski. Aby rozpocząć przekaz wystarczy założyć kanał na platformie Popler.pl i podłączyć kamerę. Wideo w czasie rzeczywistym emituje portal Popler.tv, ale można je też umieścić na własnej stronie internetowej lub Facebooku lub zapisać obraz do późniejszego odtworzenia.
Poplera da się wykorzystywać profesjonalnie – do przesyłania obrazu w jakości telewizyjnej, dzięki wykorzystaniu urządzeń Popler Streamgate oraz Popler Modem. Mają własne źródło zasilania i 6 modemów 3G, gwarantujących odpowiednią prędkość przesyłu sygnału. Wśród wydarzeń transmitowanych na żywo przy użyciu tej technologii były już m.in. protesty przeciwko podpisaniu ACTA, konkurs Miss Polonia, Kultura 2.0., zawody Verva Street Racing, wieczory wyborcze czy konferencja prasowa portalu NaTemat.pl, prowadzonego przez Tomasza Lisa.

Reklamy