Aktualności

Porady: jak szybko przelewać pieniądze

Podstawowym systemem przesyłania pieniędzy jest ELIXIR. Robisz przelew, pieniądze znikają z konta, ale operacja księgowa odbywa się później, w określonych godzinach. Po zaksięgowaniu informacja o przelewie jest przesyłana do banku odbiorcy. Nie pojawiają się na jego koncie od razu, lecz po ponownym zaksięgowaniu.

Gazeta Prawna zebrała godziny sesji księgowych polskich banków – znajdziecie je w artykule Jak można przyspieszyć przelew bankowy. Jeśli chcesz, by pieniądze szybko trafiły do odbiorcy, sprawdź zestawienie. Możesz tak trafić, by dotarły w przeciągu kilku godzin, jeszcze tego samego dnia. Łatwo też sprawdzić kiedy środki od kontrahentów wpłyną na Twoje konto.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których nawet kilka godzin to za długo. Do przesyłania pieniędzy w maksymalnie godzinę, służy system SORBNET. Jeszcze do niedawna minimalną kwotą przelewu był milion złotych, jednak część banków udostępnia system dla mniejszych kwot. Za sowitą opłatą – od ok. 35-40 zł wzwyż, choć w niektórych bankach jest to kilkanaście złotych. Czasem warto.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com