Reklamy
Aktualności

Postanowili zarabiać na grywalizacji

Paweł Machnik i Mirosław Stanek stworzyli aplikację, która informuje o koncertach, imprezach. Wszystko dlatego, że podczas jazdy tramwajem nie potrafili szybko znaleźć interesujących wydarzeń w Krakowie. Jak można zarobić na aplikacji na komórkę?

Aplikacja ma zarabiać poprzez sprzedaż abonamentów właścicielom i managerom klubów oraz pubów. W ramach abonamentu lokal otrzymuje możliwość zamieszczenia w aplikacji informacji o wydarzeniu, zaoferowania promocji, zniżki lub nagród a także dostęp do statystyk użytkowników EventInfo. Przez pierwsze 30 dni każdy klub lub pub korzysta ze wszystkich możliwości za darmo. Po tym okresie decyduje o obecności w aplikacji na bezpłatnych warunkach lub odpłatnych, dających mu efektywne formy promujące lokali i wydarzeń w mieście. Jest to więc model freemium.

Na aplikację EventInfo składa się spis imprez i koncertów, a także prosta mobilna gra, dzięki której użytkownicy rywalizują między sobą o imprezowe nagrody. Zbijają kufle piwa oraz drinki, a za każdy zdobywają punkt. W grze kryją się też „zepsute kufle”, które odejmują punkty oraz przedwcześnie kończą grę. Wartość nagród, które fundują kluby oraz puby, oscyluje w przedziale 20 – 120 złotych.

– Elementy grywalizacji zastosowane przez nas mają na celu przyciągnięcie jak największej liczby użytkowników do klubów lub pubów poprzez zaangażowanie. Po rozmowach z wieloma managerami i właścicielami lokali rozrywkowych wiemy, że standardowe formy reklamy nie są efektywne ekonomicznie oraz cały czas trzeba podążać za młodymi klientami, którym towarzyszy nowa technologia – wyjaśnia Paweł Machnik, współzałożyciel EventInfo.

Obecnie aplikacja działa w Krakowie i okolicach – tylko tam dostępne są wszystkie funkcje wraz z grami i nagrodami. W pozostałych miastach aplikacja wskazuje tylko spis wydarzeń. Twórcy nie wykluczają jednak ekspansji na inne, duże miasta Polski.

EventInfo zostało uruchomione jeszcze przed 2013 rokiem w wersji testowej. Od tego czasu pobrano ją ponad 800 razy. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w pełnej wersji w Google Play oraz podstawowej, bez gier, w App Store.

Reklamy