Reklamy
Aktualności

Pożyczka najłatwiejszym źródłem gotówki

Czasem bywa tak, że mamy jakieś marzenie, które bardzo chcemy spełnić, ale niestety nasze konto nie zawiera wystarczającej liczby środków. Można oczywiście konsekwentnie odkładać pieniądze, ale to długo trwa i wymaga silnej woli. Są prostsze sposoby. Jednym z nich jest wzięcie pożyczki.

Oczywiście najlepiej jest odłożyć pieniądze by niepotrzebnie się nie zadłużać, ale niektóre sytuacje wymagają natychmiastowej gotówki. Kredyty w bankach wiążą się często ze skomplikowanymi procedurami, które oznaczają sprawdzanie zdolności kredytowej. W przypadku, gdy nasza zdolność jest niewielka lub nie mamy wystarczających dochodów, możemy spotkać się z domową. Wówczas pewnym rozwiązaniem jest pożyczka na dowód.

Tego rodzaju pożyczka jest bardzo łatwym źródłem gotówki, ale trzeba ją bardzo dokładnie rozważyć. Zwykle takie pożyczki, zwane też inaczej chwilówkami charakteryzują się bardzo krótkim terminem zwrotu, wynoszącym często do 30 dni. Biorąc taki szybki kredyt, należy poważnie się zastanowić czy będziemy zdolni go spłacić. W przeciwnym razie dopadną nas odsetki, których najlepiej jest unikać, by nie wpaść w spiralę długów. Nie oznacza, to że takie pożyczki są niebezpieczne i grożą bankructwem. Wręcz przeciwnie.

Aby otrzymać pożyczkę na dowód, konieczne jest często posiadanie dokumentu tożsamości, telefonu komórkowego i konta w banku. Niektóre instytucje i firmy wymagają jeszcze zaświadczenia o zatrudnieniu, ale nie zawsze jest to wymóg konieczny. Zaletą pożyczki na dowód jest na pewno prostota i minimum formalności, a także czas przyznania pożyczki, który w przeciwieństwie do banków trwać może zaledwie kilka minut.

Biorąc pożyczkę lub kredyt należy zawsze dokładnie czytać umowę, nawet to co jest zapisane drobnym druczkiem. Na rynku nie brakuje firm, które wzbogacają się kosztem klientów. Na pewno warto sprawdzić wcześniej opinie na temat firmy, u której zamierzamy się zapożyczać.

W dobie rozrastających się usług internetowych możliwe jest również wzięcie szybkiej pożyczki przez internet. Powstają nawet specjalne rankingi tego rodzaju usługodawców. Bez względu jednak na to, czy pożyczka będzie brana w punkcie stacjonarnym czy online, należy zachować rozwagę i dokładnie czytać zapisy umowy

Reklamy