Reklamy
Aktualności

PPNT: coworking dla naukowców

Na powierzchni 4,6 tys. m2 znajdą się wyposażone w meble, sprzęt, instalacje i aparaturę, przeznaczone pod wynajem laboratoria (30m2 i 50m2) chemiczne i biotechnologiczne, pomieszczenia biurowe i magazynowe. Ofertę tych pomieszczeń rozszerzają trzy dodatkowe strefy: laboratorium mikrobiologiczne (150m2), serwerownia oraz hala technologiczna (160m2).

Oprócz nowoczesnej infrastruktury, przedsiębiorstwa-lokatorzy uzyskują dostęp do pakietu usług badawczych, proinnowacyjnych oraz okołobiznesowych, wspierających ich rozwój (doradztwo, szkolenia, warsztaty, promocja, audyt technologiczny, pomoc w pozyskiwaniu środków z projektów badawczych UE).

Nowo powstałym firmom PPNT oferuje działania inkubacyjne np. preferencyjne stawki czynszu, wyposażenie, doradztwo. Dla firm z branży chemicznej i pokrewnej wsparciem jest dodatkowa oferta technologiczna, syntetyczna i analityczna istniejącego w ramach PPNT Centrum Zaawansowanych Technologii Chemicznych (CZTChem).

Oprócz tego w ZI znajdą się recepcja, sale konferencyjne i przedszkole.

Kompleks inkubatorów mieści się w Poznaniu, przy ul. Rubież 46, na terenie pierwszego w Polsce Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM – tzw. dzielnicy nauki.

Szczegóły na www.ziwt.pl.

Reklamy