Reklamy
Aktualności

Primeon pozyskał milion złotych na rozwój

Firma Primeon, twórca LangLion – oprogramowania do kompleksowego zarządzania i promowania szkół językowych, zyskała nowego inwestora. Fundusz Inovo Venture Fund 17 czerwca br.  objął 27,5% udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Ich wartość wyniosła ponad 1 milion złotych. Środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na dalszy rozwój Platformy LangLion.

Oprócz doskonalenia swojego sztandarowego produktu firma Primeon planuje rozpoczęcie działalności zagranicznej. Pierwszym kierunkiem ekspansji będzie Europa Wschodnia.

– Widzimy tam duży potencjał i cieszymy się, że Fundusz Inovo docenił zarówno nasze globalne ambicje, jak i dotychczasowe działania całego zespołu na rzecz LangLion. Fakt, że stale się rozwijamy zawdzięczamy przede wszystkim klientom i mamy nadzieję, że wiadomość o naszym sukcesie upewni ich w słuszności wyboru, którego dokonali –  mówi Patryk Chmielewski, prezes Primeon.

To kolejny raz kiedy pomysły zarządu firmy spotykają się z zainteresowaniem ze strony inwestorów. W momencie zawiązania spółki Primeon, fundusz AIP Seed Capital wniósł do niej wkład finansowy w wysokości ponad 450 tys. złotych. Kwota została zainwestowana w rozwój Prymus.info – dzienników elektronicznych dla szkół.

Na zdjęciu od lewej: Michał Bartosiński, Mariusz Wójcik, Patryk Chmielewski z Primeon, Michał Heromiński, Piotr Swieboda z Inovo Venture Fund oraz Mariusz Turski z AIP Seed Capital.

Reklamy