Aktualności

Procesy związane z obiegiem dokumentów przyczyniają się do 20% spadku wydajności pracowników

W przygotowanym na zlecenie firmy OKI Europe nowym biuletynie informacyjnym IDC, który dotyczy ekonomicznego zarządzania drukiem i dokumentami za pomocą inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych (Smart MFP), wskazano kluczowe trendy panujące w środowiskach pracy w Europie.

Z biuletynu firmy IDC, przygotowanego dla Oki Europe, wynika, że obecnie zadania związane z obsługą dokumentów w firmie są bardzo czasochłonne i przyczyniają się przez to do 20% spadku wydajności pracowników – to  ponad dwa miesiące robocze. Fakt ten wiąże się bezpośrednio z rosnącym wykładniczo zapotrzebowaniem na dostęp do informacji, które zdaniem analityków IDC jest jednym z trzech głównych trendów zachęcających do inicjatyw związanych z doskonaleniem procesów biznesowych.

Biuletyn IDC zatytułowany „Czy wykorzystywane przez Ciebie procesy biznesowe ograniczają Twoje możliwości rynkowe? Wydajne drukowanie oraz zarządzanie dokumentami za pomocą inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych” przygotowała Jacqui Hendriks, IDC’s Head of European Managed Print Services and Document Solutions.

Autorka przedstawia w nim charakterystykę głównych trendów dominujących we wciąż ewoluujących środowiskach pracy. Z raportu IDC wynika, że w ostatnich latach nastąpił gwałtowny rozwój zarówno możliwości dostępu do informacji, jak i sposobów ich dostarczania. Wrosła też ilość przesyłanych informacji. Zdaniem analityków IDC w ciągu ostatnich pięciu lat (aż do roku 2015), ilość danych otrzymywanych przez firmy wzrosła sześciokrotnie i wciąż będzie rosnąć w zbliżonym tempie. W tym kontekście wyzwaniem jest nie tylko korzystanie z udostępnionych informacji, ale także dostarczanie ich w sposób ekonomiczny i szybki.

– W erze chmur obliczeniowych zaawansowane funkcje oferowanie przez inteligentne urządzenia wielofunkcyjne (Smart MFP) nowej generacji mogą w sposób znaczący pomóc firmom stawić czoła zmieniającym się wymaganiom ewoluującego środowiska pracy – przyznaje Terry Kawashima, dyrektor zarządzający w firmie OKI Europe Ltd.

Poszukiwanie równowagi między dążeniem do redukcji kosztów operacyjnych przy jednoczesnym wzrościewydajności jest kolejnym czynnikiem zachęcającym do inicjatyw w środowisku roboczym. Firmy coraz częściej zwracają uwagę na koszty operacyjne związane z drukiem, szukając sposobów na uproszczenie działań z nim związanych.

Trzecim ważnym trendem, wymienionym w biuletynie IDC, mającym wpływ na procesy biznesowe jest rosnąca liczba pracowników mobilnych. Analitycy IDC szacują, że do 2018 r. 75% pracowników będzie pracować przy użyciu urządzeń mobilnych z domu, w siedzibie firmy, w placówce klienta lub będąc podróży. Rosnąca liczbapracowników mobilnych stworzyła potrzebę bezpiecznego dostępu do dokładnych informacji niezależnie od czasu i miejsca.

Zdaniem IDC, aby sprostać tym wymaganiom Smart MFP powinny obsługiwać druk z urządzeń mobilnychróżnego typu. Inteligentne urządzenia wielofunkcyjne muszą ponadto być zabezpieczone pod kątem zagrożeń sieciowych i wirusów, podlegać kontroli dostępu i chronić własność intelektualną firmy.

Rozwiązania spełniające te i inne wymagania mogą zautomatyzować obsługę różnych procesów i zapewnić firmie wzrost wydajności. Inteligentne urządzenia wielofunkcyjne (Smart MFP) są zatem idealnym rozwiązaniem dla 70% europejskich firm zainteresowanych wdrożeniem rozwiązań do automatyzacji procesów w celu zwiększenia wydajności pracowników.

Smart MFP firmy OKI Europe

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com