Reklamy
Aktualności Fundusze Inwestycje

Promoring.pl: Xi Investment nowym inwestorem

Promoring.pl, narzędzie do generowania ruchu i pozyskiwania nowych klientów dla sklepów internetowych, po odkupieniu udziałów od Divante sp. z o.o., dołączył do portfela funduszu Seed Capital Xi Investment sp. z o.o., prowadzonego przez Macieja Białka ( współtwórca m.in. GPS24.pl, iBroker.pl, Pixers.pl, PCDOC).

Promoring.pl to narzędzie pozwalające na dywersyfikację i zwiększenie ruchu w sklepie internetowym dzięki promowaniu produktów komplementarnych z innych sklepów, nie stanowiących oferty konkurencyjnej dla emitentów tej reklamy.

Dzięki dotychczasowej działalności serwis dociera do 2,3 miliona unikalnych użytkowników 450 sklepów internetowych generujących 33 miliony wyświetleń wigdetu reklamowego miesięcznie. Promoring.pl został doceniony przez branżę technologiczną i w 2010 roku zaliczono go w poczet finalistów europejskiego konkursu Mini Seedcamp.

Wraz z wejściem w skład spółek portfelowych Xi Investment nastąpi reorganizacja Promoring.pl. Spółka przekształci się w nowoczesną sieć reklamy w pełni zorientowaną na rynek e-commerce zarówno w Polsce jak i zagranicą. Nowa Promoring.pl udostępni właścicielom sklepów internetowych szereg narzędzi pozwalających na lepszą promocję swojego sklepu, dywersyfikację i zwiększenie ruchu na swoich stronach oraz generowanie dodatkowego zysku przez wyświetlanie reklam własnych, produktów komplementarnych, sieci afiliacyjnych oraz reklam zasięgowych.

Nowym prezesem Promoring.pl sp. z o.o. został Marcin Zaremba (współorganizator Auli Polskiej, współtwórca magazynu Proseed)

Reklamy