Reklamy
Aktualności Konkursy Startupy Wydarzenia

Przedstawiono listę zespołów i projektów na Startup School 2011

Przedstawiono listę zespołów i ich projektów zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Startup School. Jest ich mniej niż w poprzednich latach – w tym roku w warsztatach weźmie udział 8 osób zrzeszonych w 5 zespołach:

Projekt Android Apps Factory Arkariusza Wojcieszka  to platforma oferująca użyteczne aplikacje dla Androida, odznaczając się przy tym prostotą i intuicyjnym interfejsem.

Chomikuj 2.0 Bartka Kruszczyńskiego i Tomasza Sobotki rozwinie ideę serwisu wymiany plików Chomikuj.pl. Nowa wersja ma pozwolić na korzystanie online z plików udostępnionych przez innego użytkownika, bez konieczności ich pobierania (np. słuchanie muzyki czy oglądanie filmu).

Piotr Krause i Maciej Połoński zapowiedzieli przygotowanie fbCV – prostego narzędzia zarówno dla rekrutujących, jak i aplikujących o pracę, które rozwiąże problem niepoprawnych CV.

Marek Dzienisiuk i Mateusz Wakuluk kierować będą realizacją serwisu miniSklepy, oferującego w szybki i prosty sposób założenie sklepu online.

Teatralni Łukasza Jaromi to serwis, który z jednej strony ma stanowić źródło informacji dla widzów sztuk teatralnych, a z drugiej oferować właścicielom teatrów usługi w modelu b2b.

Startup School to wakacyjne warsztaty przedsiębiorczości zapoczątkowane w 2009 roku z inicjatywy przedsiębiorcy internetowego Rafała Agnieszczaka wraz ze specjalistami z Kreativ Sp. z o.o. Podczas trzech miesięcy spędzonych w Warszawie uczestnicy zdobywają wiedzę na temat branży i rozwijają własny pomysł na biznes pod opieką fachowców. W zamian za udziały w powstających projektach młodzi przedsiębiorcy otrzymują wsparcie finansowe i doradcze.

Tegoroczna edycja przynosi ze sobą szereg zmian. Poza zmniejszeniem liczby uczestników zmniejszono poziom udziałów obejmowanych nad projektami z 50 % do 20% oraz skrócono czas trwania z 3 do 2 miesięcy. Ponadto, aby zmusić ekipy do samodzielności będą one pracowały zdalnie, spotykając się ze specjalistami podczas weekendów.

Reklamy