Aktualności

Przychody poprawione, zyski niższe

wymiana walut tanio

Po 3 kwartałach 2015 roku grupa APS Energia miała 59,8 mln złprzychodów wobec 55,8 mln zł wypracowanych w podobnym okresie w 2014 roku (wzrost o 7,3 proc.).  Skonsolidowany zysk EBITDA zmalał z 6,2 mln zł do 3,1 mln zł. Zysk netto grupy obniżył się z kolei do 0,5 mln zł z 3,0 mln zł wypracowanych przed rokiem.

Grupa APS Energia osiągnęła dobry wynik w III kwartale 2015 roku. Przychody ze sprzedaży okazały się jednak niższe niż przed rokiem – 23,6 mln PLN wobec 26,1 mln PLN, natomiast EBITDA spadła z 5,1 mln PLN w 2014 roku do 1,7 mln PLN w 2015. Duży wpływ na słabszy rezultat miało zmniejszenie liczby zamówieńna rynku rosyjskim.

Pod względem przychodów, po trzech kwartałach, mamy bardzo dobry rezultat, jednak poziom zyskowności obniżył się w porównaniu z rokiem 2014. Wynika to głównie ze słabości rosyjskiej waluty, która w bezpośredni sposób wpłynęła na wyniki naszej działalności na rynku rosyjskim w przeliczeniu na złote. Dodatkowo wstrzymane zostały niektóre inwestycje m.in. projekt South Stream, w którym uczestniczyliśmy – powiedział  Piotr Szewczyk, Prezes APS Energia.

Po trzech kwartałach br. udział sprzedaży krajowej wyniósł 58 proc. (40 proc. w analogicznym okresie 2014 r.).  Poza rynkiem polskim, Rosja pozostaje jednym z głównych kierunków sprzedaży grupy APS Energia. Po 9 miesiącach tego roku rynek rosyjski stanowił 33 proc. wartości przychodów ze sprzedaży (41 proc. w analogicznym okresie 2014 roku). Łącznie rynek polski i rosyjski wygenerowały 91 proc. przychodów grupy w tym czasie.

Rynki wschodnie pozostają kluczowe dla realizacji strategii w najbliższych latach. Natomiast aktywnie szukamy też możliwości realizacji projektów na rynkach Ameryki Północnej i Południowej, krajach Azji Centralnej i Bliskiego Wschodu – dodał Piotr Szewczyk.

Grupa APS Energia

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com