Aktualności Biznes Inwestycje

Pyszne.pl: ma inwestora z 15 mln €

Polski serwis Pyszne.pl (zamawianie jedzenia przez internet) został przejęty przez grupę yd. yourdelivery GmbH z Niemiec. Niedawno pozyskała od inwestorów 15 mln € i rozpoczyna serię akwizycji.

Pyszne.pl to drugi pod względem ilości dostępnych restauracji serwis do zamawiania jedzenia online w Polsce. Obsługuje 400 restauracji w 18 miastach Polski. Założony został przez dwóch braci – Arka i Marcina Krupiczów oraz ich wspólnika Piotra Czajkowskiego w 2010 roku w Zgorzelcu. Pozwala łatwo zamówić jedzenie, można z nie od razu zapłacić (szybki przelew, karta lub PayPal).

Grupa yourdelivery jest aktywna w pięciu krajach. Powstała w 2009 roku wraz z Niemieckim serwisem lieferando.de. Obecnie grupa funkcjonuje także w Austrii(www.lieferando.at), Szwajcarii (www.lieferando.ch), Francji (www.taxiresto.fr), a teraz także w Polsce (www.pyszne.pl). Aby grupa yd mogła dalej dynamicznie się rozwijać pozyskała w czerwcu 15 milinów euro finansowania od funduszu Macquarie Capital Group.

Wśród celów na najbliższe miesiące twórcy Pyszne.pl wymieniają nie tylko zwiększenie liczby lokali oraz miast w serwisie. W planach są także testy technologii stosowanych już przez „lieferando”. Między innymi bezpłatnej aplikacji na smartphony, dzięki której będzie można złożyć i opłacić zamówienie bez komputera pod ręką. Silny nacisk będzie kładziony na rozwijanie usług dla firm ułatwiających grupowe zamawianie posiłków oraz rozliczanie za pomocą jednej faktury.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com