Reklamy
Aktualności Biznes Inwestycje

Pyszne.pl: ma inwestora z 15 mln €

Polski serwis Pyszne.pl (zamawianie jedzenia przez internet) został przejęty przez grupę yd. yourdelivery GmbH z Niemiec. Niedawno pozyskała od inwestorów 15 mln € i rozpoczyna serię akwizycji.

Pyszne.pl to drugi pod względem ilości dostępnych restauracji serwis do zamawiania jedzenia online w Polsce. Obsługuje 400 restauracji w 18 miastach Polski. Założony został przez dwóch braci – Arka i Marcina Krupiczów oraz ich wspólnika Piotra Czajkowskiego w 2010 roku w Zgorzelcu. Pozwala łatwo zamówić jedzenie, można z nie od razu zapłacić (szybki przelew, karta lub PayPal).

Grupa yourdelivery jest aktywna w pięciu krajach. Powstała w 2009 roku wraz z Niemieckim serwisem lieferando.de. Obecnie grupa funkcjonuje także w Austrii(www.lieferando.at), Szwajcarii (www.lieferando.ch), Francji (www.taxiresto.fr), a teraz także w Polsce (www.pyszne.pl). Aby grupa yd mogła dalej dynamicznie się rozwijać pozyskała w czerwcu 15 milinów euro finansowania od funduszu Macquarie Capital Group.

Wśród celów na najbliższe miesiące twórcy Pyszne.pl wymieniają nie tylko zwiększenie liczby lokali oraz miast w serwisie. W planach są także testy technologii stosowanych już przez „lieferando”. Między innymi bezpłatnej aplikacji na smartphony, dzięki której będzie można złożyć i opłacić zamówienie bez komputera pod ręką. Silny nacisk będzie kładziony na rozwijanie usług dla firm ułatwiających grupowe zamawianie posiłków oraz rozliczanie za pomocą jednej faktury.

Reklamy