Reklamy
Aktualności

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych – listopad 2015

W listopadzie porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl znów zbierała anonimowe wyniki kalkulacji wykonywanych przez swoichużytkowników. Każdego dnia, internauci przeprowadzali tysiące indywidualnych porównań polis komunikacyjnych.

Po przeanalizowaniu wyników z bardzo dużej liczby kalkulacji znów można sprawdzić, którzy ubezpieczyciele mają „najtańszą” ofertę.

W listopadzie nowi liderzy rankingu utrzymali swoje pozycje

Ranking najtańszych ubezpieczeń komunikacyjnych z listopada 2015 roku, bazuje na takich samych zasadach, jak dziesięć wcześniejszych analiz. Dzięki temu, można łatwo porównywać historyczne wyniki rankingów Ubea.pl. Listopadowe zestawienie, już tradycyjnie składa się z czterech kategorii: ubezpieczenia OC, pakiety OC + NNW, pakiety OC + AC oraz pakiety OC + AC + NNW. Podobnie jak poprzednio, każde z klasyfikowanych towarzystw zostało ocenione w skali od 0,00 punktów do 5,00 punktów. „Najniższy wynik oznacza, że dany ubezpieczyciel we wszystkich pojedynczych porównaniach ulokował się na ostatniej pozycji. Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” – wyjaśnia Nina Kuczyńska z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Graniczne wyniki są bardzo trudne do osiągnięcia. Do tej pory, żadna z porównywanych firm nie otrzymała 0,00 punktów lub 5,00 punktów. W listopadzie ubezpieczyciele zajmujący pierwsze miejsca, uzyskali następujące wyniki:

  • You Can Drive (marka handlowa Ergo Hestia) – 4,32 punktu (ranking polis OC)
  • AXA Direct – 4,16 punktu (ranking pakietów OC + NNW)
  • Liberty Ubezpieczenia – 4,54 punktu (ranking pakietów OC + AC)
  • Liberty Ubezpieczenia – 4,38 punktu (ranking OC + AC + NNW)

Nina Kuczyńska podkreśla, że w listopadzie 2015 r. nie nastąpiły zmiany na pierwszych pozycjach rankingowych. Firmom, które poprzednio awansowały na pierwsze miejsca (AXA Direct – ranking OC + NNW i Liberty Ubezpieczenia – ranking OC + AC + NNW), znów udało się zebrać najwięcej punktów.

Prócz trzech zwycięzców, wysokie wyniki uzyskały również dwie firmy, które zwykle lokują się w okolicach rankingowego podium (Aviva oraz Link4). „Jeżeli chodzi o ostatnie miejsca, to trudno mówić o niespodziankach. Najmniej punktów znów otrzymali ubezpieczyciele, którzy często plasują się na ostatnich pozycjach (Ergo Hestia, Proama oraz Uniqa)” – mówi Nina Kuczyńska z porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

tab1

tab2

tab3

tab4

Metodologia tworzenia rankingów: wynik punktowy jest ustalany na podstawie kalkulacji składek, które użytkownicy serwisu Ubea.pl wykonali w ostatnich 30 dniach. Najlepszy możliwy wynik to 5,00 punktów, a najgorszy to 0,00 punktów.
Źródło: opracowanie własne na podstawie danych Ubea.pl

Brak dużych zmian w rankingu nie oznacza końca podwyżek

Nina Kuczyńska z porównywarki Ubea.pl zwraca uwagę, że w listopadzie zmiany pozycji zajmowanych przez ubezpieczycieli, zwykle nie były duże. Wyjątek stanowi spory awans Ergo Hestii w kategorii pakietów OC + AC + NNW. Wspomniana firma awansowała z jedenastego miejsca na czwarte. Warto dodać, że ten wynik dotyczy polis niesprzedawanych pod marką handlową You Can Drive. Spory spadek odnotowała natomiast firma Proama (zmiana z 6 miejsca na 11 miejsce w rankingu pakietów OC + NNW).

Brak poważniejszych przetasowań w listopadowej klasyfikacji sugeruje, że ubezpieczyciele na razie wstrzymali się z dalszymi podwyżkami składek. Istotne zmiany w tym zakresie mogą zostać wprowadzone od nowego roku. Po upływie czterech kwartałów, firmy ubezpieczeniowe będą mogły podsumować roczne wyniki ze sprzedaży polis komunikacyjnych i podjąć dalsze decyzje. „Znacznie szybciej poznamy wyniki działalności ubezpieczycieli w III kw. 2015 roku, które poda Polska Izba Ubezpieczeń oraz Główny Urząd Statystyczny. Na podstawie tych danych będzie można stwierdzić, czy wcześniej wprowadzone podwyżki składek w jakimś stopniu poprawiły rentowność polis komunikacyjnych” – podsumowuje Nina Kuczyńska z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Reklamy