Reklamy
Aktualności Startupy

Red Sky: otwarcie serwisu filmowego pnop.com

Pnop.com to zorientowany na globalnego użytkownika portal filmowy. Baza była tworzona i współredagowana przez użytkowników. Prace nad portalem trwały przez ostatnich kilka miesięcy, a do współpracy zaproszono użytkowników z pozostałych portali firmy Red Sky. Do użytkowników trafia uporządkowana baza filmowa, którą możemy uzupełniać o nowe zdjęcia, zwiastuny oraz szczegółowe informacje o filmach. Unikatową funkcjonalnością będą tzw. arguments, czyli przygotowane przez redakcję Pnop.com kontrowersyjne tematy. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy użytkownik znajdzie w serwisie interesujące i rzeczowe treści.

Pnop.com to również unikalny system rekomendacji. „Pnoper – smart movie guide” to pierwsza odsłona narzędzia propozycji filmowych. System uzyskuje informacje na podstawie naszej aktywności w portalu, a nie tylko na podstawie ankiet.

Pierwsze rekomendacje opierają się o preferencje pół miliona unikalnych użytkowników, którzy odwiedzili portal od kwietnia 2011 roku. Unikalną funkcjonalnością jest możliwość wybrania gatunku, z którego chcemy uzyskać rekomendacje. Aktualnie trwają prace nad nowym silnikiem rekomendacji bazującym na algorytmie sztucznej inteligencji. W najbliższym czasie „Pnoper” zostanie połączony z globalnym programem telewizyjnym, repertuarem kin, najnowszymi premiereami DVD i BR oraz repertuarem serwisów VoD w taki sposób, aby system nie tylko podpowiadał nam co obejrzeć ale również informował gdzie.

Najbliższe miesiące twórcy serwisu planują poświęcić na zdobywanie użytkowników, rozwój portalu jak również stworzenie szeregu aplikacji mobilnych.

Portal z tygodnia na tydzień ma zyskiwać kolejne funkcjonalności, z czego duża część będzie innowacyjna w porównaniu do innych serwisów filmowych na świecie. W najbliższym czasie użytkownicy mogą oczekiwać zupełnie nowej szaty graficznej serwisu i sposobu prezentacji danych, jak również wspomnianej już kolejnej odsłony Pnopera.

Reklamy