Aktualności

Rekordowa sprzedaż Wind Mobile po trzech kwartałach 2014

Grupa Wind Mobile, dostawca innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla branż finansowo- bankowej, telekomunikacyjnej i hotelarskiej, zaprezentowała raport za III kwartał 2014 r.

W trzech kwartałach 2014 Grupa osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 30.186.475 zł, co jest poziomem blisko 4,5-krotnie wyższym niż sprzedaż zrealizowana w tym samym okresie roku 2013. Przychody netto ze sprzedaży za trzeci kwartał 2014 wyniosły 11.779.482 zł. EBITDA w ujęciu narastającym osiągnęła poziom dwukrotnie wyższy od porównywalnego okresu w roku ubiegłym, a jej wartość bezwzględna wyniosła 4.617.895 zł. Zysk netto w tym samym czasie ukształtował się na poziomie 2.529.660 zł.

– Cieszymy się, że po trzech kwartałach możemy pochwalić się tak dużym wzrostem sprzedaży, będąc jednocześnie na dobrej drodze osiągnięcia zaprezentowanych prognoz. Trzeci kwartał był dla nas bardzo pracowity, zarówno w ujęciu produktowym, jak i inwestorskim. Z sukcesem wdrażamy LiveBank w polskich bankach, a także prowadzimy pierwsze projekty w Niemczech i zaawansowane ustalenia z największymi instytucjami finansowymi na rynkach Europejskich i Bliskiego Wschodu. Uruchomiliśmy również nowatorskie wersje internetowego i mobilnego dostępu do usług bankowych w Biz Banku i Bank Smart. We wrześniu podpisaliśmy kontrakt na pierwsze wdrożenie sytemu iLumio w hotelach Hilton. Otwiera nam to drogę do dalszych wdrożeń iLumio w tej sieci hoteli. Dział Ringback Tones z powodzeniem prowadzi kampanie reklamowe i osiąga rewelacyjne wyniki w pozyskiwaniu nowych abonentów usługi. Jednym słowem, cały czas intensywnie pracujemy, aby pod koniec roku móc Państwu przedstawić jeszcze lepsze informacje o realizacji obranej przez nas strategii – mówi Rafał Styczeń, Prezes Zarządu Wind Mobile SA. oraz Software Mind SA.

Grupa Wind Mobile cały czas bardzo aktywnie zaznacza swoja obecność na Bliskim Wschodzie. Software Mind wziął udział w jednej najbardziej prestiżowych targów branży hotelarskiej The Hotel Show Dubai, gdzie zaprezentował flagowe rozwiązanie – iLumio. Na targach zaprezentowało się ponad 500 wystawców z 45 krajów, a tegoroczna edycja ściągnęła 17.000 gości z branży hotelarskiej. Z kolei, zespół LiveBanku był uczestnikiem konferencji Middle East Banking Innovation Summit 2014 w Dubaju, która jest największą tego typu konferencją innowacyjnych technologii dla sektora finansowego w regionie Zatoki Perskiej. Jednocześnie w ramach akwizycji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Software Mind przedłożył arabskim partnerom kompleksowa umowę SPA (Sale and Purchase Agreement) dotyczącą kwestii przeniesienia własności i bezpieczeństwa transakcji.

Sektor finansowy krajów muzułmańskich rozwija się w roku 2014 w tempie dwucyfrowym, a same inwestycje w innowacyjne technologie IT szacowane są na ponad 32 mld USD. W rezultacie jest on jednym z najbardziej atrakcyjnych, pod względem inwestycji, regionów świata. Analizy trendów wskazują na wysokie zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania z dziedziny telekomunikacji, informatyki czy bankowości, które idealnie wpisują się w aktualną ofertę Grupy Wind Mobile – zaznacza Grzegorz Młynarczyk, Wiceprezes Wind Mobile SA i Software Mind SA.

Trwają również intensywne prace nad przejściem Grupy Wind Mobile na główny rynek warszawskiej GPW.

– W celu przyspieszenia przeniesienia notowań Spółki na rynek regulowany GPW, Zarząd podjął decyzję o podziale postępowania prospektowego przed Komisją Nadzoru Finansowego na dwa etapy. Część rejestracyjną prospektu, która w ciągu najbliższych dni zostanie złożona do KNF, oraz niezależnie część ofertową, obejmującą swoim zakresem potencjalną nową emisją – informuje Tomasz Kiser, Wiceprezes Wind Mobile SA i Software Mind SA.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com