Reklamy
Aktualności

Rekordowe wyniki Bloober Team

O ponad 217% wzrosły przychody Bloober Team w trzecim kwartale bieżącego roku i narastająco są już wyższe niż w całym 2013r.  Do końca września krakowski developer wypracował już łącznie ponad 1,12 mln zł zysku netto. Rekordowe wyniki to m.in. efekt współpracy z rynkiem chińskim.

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 2,23 mln zł (wzrost o 217%), Bloober Team wypracował w trzecim kwartale bieżącego roku ponad 0,7 mln zł zysku netto. Narastająco przychody spółki sięgnęły już 4,75 mln zł, a zysk netto przekroczył 1,12 mln zł. Zysk na sprzedaży wyniósł na koniec III kw. ponad 1,6 mln zł. – Od dłuższego czasu prowadzimy restrukturyzację biznesu i zaczyna przynosić ona efekty. Duże znaczenie ma dla nas współpraca z rynkiem chińskim, a najbliższe miesiące będą obfitowały przecież w premiery nowych tytułów. Naszym celem jest dalsza poprawa wyników w kolejnych kwartałach – zapowiada Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Przypomnijmy, że na przełomie roku na rynku pojawi się przygotowywana wspólnie z międzynarodową społecznością graczy gra Basement Brawl, tworzona od zera nowa wersja gry Basement Crawl. Cenę Basement Brawl poznamy w grudniu. W 2015 r. będą miały również miejsce premiery kolejnych dwóch tytułów spółki – Scopophobii i Medium. Scopophobia będzie grą z gatunku horror/thriller. Nowa strategia spółki przedstawiona w październiku przewiduje ścisłą specjalizację w tym gatunku. Drugą premierą zgodną z nową strategią przewidzianą w 2015 r. jest Medium, największy i najbardziej tajemniczy tytuł krakowskiego developera.

Reklamy